Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem novy notebook je velmi spomaleny

zdravim, prosim radu, mam novy notebook asus a je neuveritelne spomaleny, instaloval aktualizacie celu noc a teraz sa zapinal hadam 15 minut a dalsiu pol hodinu pokym sa s nim dalo robit, poradte co ma vypnut, alebo ako ho mam zrychlit, lebo je takto nepouzitelny, pol hodinu od zapnutia, hoci bol win uz spusteny nesiel scroll na touchpade a celkovo je to hrozne ma core i5 5200u, 4gb ram ddr3, grafika gf 920 m... dakujem

Koukni do správce úloh(Alt+Ctrl+Del),co tam běží a kolik to bere paměti a výkonu.
Třeba ty aktualizace ještě běží.Antivir nebo jiný program jsi tam žádný nepřidával?
A pokud víš co je msconfig,tak tam se dají vypnout i některé nepotřebné úlohy-v záložce Po spuštění.

ale mal by byt na to nejaky program, ktory to vie ukazat, nevies nahodou?

Program nie je, rozmyslaj alebo radsej hod vypis nainstalovanych (predinstalovanych) programov sem a niekto ti poradi co dat prec.

lebo zase je tam ponuka len aktualizovat a restartovat, tak nechcem aby to zas tolko trvalo...

Takze aktualizacie este kompletne neprebehli...

dal som system config a hned prve ma zaujala prva polozka general>startup selection, kde je nastavene namiesto normal startup, selective startup, ktory obsahuje load system services, load startup items a use original boot configurationm je to spravne? aktualizacie budu stale, nie? lebo ten ntb mam uz tyzden a stale nieco aktualizuje a v noci to robil asi 6 hodin, je to normalne?

8.1, viem ako sa scrolluje ;) len to, ze ten scroll negunguje zcasu na cas, hlavne, ked nieco bezi a to ma vytaca, lebo na starom hp6710 som taketo problemy nemal, tak nechapem, ze preco je to tu, rozmyslam, ze nieco ho musi brzdit pri spustani, alebo vseobecne, lebo sa mi nezda, ze by takto nestihal a restartovat ho nebudem, lebo zase je tam ponuka len aktualizovat a restartovat, tak nechcem aby to zas tolko trvalo...

benchmark

jojo, dobrý nápad koupit si na benchmarky herní dělo: i5 5200u, grafika 920m

co vidím screeny, správce úloh stojí od win8 úplně za how.. - nebo ho žádný uživatel neumí nastavit.
1) výpis celých cest k spouštěným programům v sekcích: run (po spuštění), scheduled tasks (naplánované úlohy) a services (služby) ukáže třeba ms autoruns.
2) na samotné procesy v ram je potom ms process explorer.
anebo oba může zastat mitec tmx.

Dobrý den,
kedže je novej, typuji že tam zatím nemáte takmer žádne dáta, ani nic co potrebujete, ak jo, zálohujte (klidne i na flashku, na tu kratku chvily postačí) poté doporučuju skusiť recovery, po recovery doporučuju preinštalovať ovladače zo stránky výrobcu notebooku, a aktualizovať vše... ak je v ňom starej Win 8, tak aktualizujte na Win 8.1 update 2,... jinak nic zatím neinstalujte,... ak bude i nadále po restarte trvať aj 15 minut kým sa dostanete na plochu doporučuju skontrolovať i teploty, a pár krát ho reštartovať, ak nepomôže, tak kedže je novej, poté bych doporučoval reklamaci. Ovšem ešte by pomohlo odinstalovať "crapware" teda bloatware, čož sú predinstalované nepotrebné programi ktoré zbytočne využívajú prostredy (CPU, RAM, SSD/HDD, sieť,...) rozhodne odinstalujte antivirus MCafee, ktorý je v prípade vätšiny novších typov Notebookov predinstalovaný, Windows od osmičky má již vlastný, aneb windows defender již obsahuje i antivirusové i antispywarové jadro.

Na Win8.1 je od minuleho roku ca 2GB updatov, takze je normalne ze to proste updatuje par hodin, ked to tam vyrobca mal pustene (resp. robil image) naposledy pred 2 rokmi apod. Normalne to clovek proste necha a viackrat restartuje ked su updaty hotove.

Recovery treba skusit, potom tam netreba nic instalovat len pustit updaty, nechat dokoncit, restart, pustit updaty, nechat dokoncit, restart, pustit updaty, nechat dokoncit, restart, az kym nic nenajde. To je cele.

win je 8.1, na plochu sa dostal, ale kym bol prevadzky schopny a zvladol cely startup, tak to trvalo viac ako pol hodinu, co sa mi zdalo vela, teploty su ani nie 30 stupnov, je stale chladny, mcafee som odinstaloval, ale dal som eset skusobnu verziu, recovery som uz robil...