Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Artefakty na ploše

Zdravím,
mám takový problém, dnes zapnu PC a zničeho nic (určitě sem předtím nic neměnil a neinstaloval) mám plochu plnou artefaktů (problikávající čtverečky), a začíná to už dělat před načítáním Win, já sem si tipl vadnou grafiku, ale divný je, že ve hrách se nic takového neděje nebo v prohlížeči a viz screen plochy je tam divná část, kterou nechápu, zatím sem to moc nezkoumal nejde mi do BIOSu, PC se sekne při vstupu, zkusím reset CMOS...

Dobrý den, zo skreenu nevidím žiadne body "artefakty", vidím avšak že na ploche máte CC-leaner, to doporučuju rozhodne odinstalovať, a nejideálnejšie preinstalovať celý OS, kedže CC-leaner je program, ktorý již dlhodobo víc škodí, aneb poškodzuje systémové registre a určité súbory.
Dále ohladom priamo grafiky doporučuju preinštalovať ovladače na chipset a grafiku,... také vidím že že máte 2 monitory,... takže máte "artefakty" na oboch nebo len na hlavnom monitore, ak iba na jednom, je pravdepodobné že vada nemusí byť v grafiku ale i v samotnom mnitore nebo v kábli (VGA, DP, HDMI, DVI,...)
Rozhodne ak nepomôže reinstal ovladačov, tak bych vyskoušel "půjčiť" si grafiku od nejakeho kamarata, zapojiť a vyskoušeť, ak chyba po mine, je zrejme že chyba môže byť priamo v grafickej karte - presneji hardwarová chyba.

ten CCleaner jsem tušil, že někdo zmíní, takže ano použil jsem ho jednou kvůli smazání internet cache od Steamu jinak už na nic, takže je to asi jako kdybych měl položené kladivo vedle PC naštěstí ho používám jen já a úplně lama nejsu...
artefakt na ploše tam je ten druhý monitor, protože žádný nemám :-D vlastně ty problikávající čtverce (vypadalo na vadnou grafiku) byl ten "virtuální" monitor překrývající plochu což je divný

a vyřešil to reset BIOSu, což ani není zvláštní, je to MSI deska a jak už jsem tu jednou psal má hovadské BIOSy napěchované všem možným, čekal jsem teda, že to bude na delší dobu proto sem založil dotaz

ok... tak problém očividne ste vyriešily,... avšak s tým cc-leanerom, radeji bych ho i tak odinstaloval, aj napriek že nepoužívate, tak ak dobre viem, nekteré čistenia provádi automaticky v určitých intervaloch (aspoň moje skúsenosti z pred pár rokov) samozrejme dlho som ccleaner nepoužíval, takže nevím jak funguje ted uplne presne, no stále narážam na kopec problémovv s týmto programom, takže i nadalej doporučuju, odinstalovať.

ak dobre viem, nekteré čistenia provádi automaticky v určitých intervaloch

Jak to dělá, když není spuštěný?

Používám ho snad 12 let, jelikož jsem líný jednotlivě vysypávat koš, promazávat tempy, mazat cache prohlížečů...
A nikdy s ním nebyl žádný problém.

Něco jiného ovšem je "čistit registry". To jsem s ním nikdy nedělal a mohl by tam "vyčistit" něco důležitého.

Ono to že nieje spustený neznamená že sa neviem v určitý chvílu sám spustiť na pozadí neco provést, a vypnout se,... stačia na to registre, alebo aj jiné súčasti OS,... samozrejme jak jsem zminoval, už dlhšie nevím jak presne to s cc-leanerom je. Samozrejme je možné aby sa spustil program i na pozadí, s tým že používatel neví o tom že v skutočnosti na pozadí beží.

bych řekl spíš BIOS desky, taky jsem ho nedávno updatoval, kvůli nějakým problémům, např. při POSTu zásek a nic nešlo jen reset CMOS, zdá se, že novější verze spíš problémy přináší, on už musí být nestabilní z principu nevím na co mi je aby BIOS rozpoznal připojené sluchátka...
a to už byla nekompatibilita z dvd mechanikou, pamětí RAM, a teď asi aj grafikou, nevím nepoužívám zase tak exotický hardware...

to ne i když v tom MSI udělalo mrtě guláš, ověřoval jsem si před flashnutím, že je to 100% on
je to totiž v22.4 a najednou je zničeho nic začali číslovat jako M.4 na webu (v readme se stejně píše v22.4 a v BIOSu taktéž)

s těmi sluchátky sem to řekl jen tak, z části je to pravda, je tam funkce kdy zobrazí obrázek desky a tam co a jak kde mám připojené (sloty, konektory atd.), aj jacky napíše že je tam něco připojené, jednou sem najel na RAM a zamrznulo to pak na flashdisk a zamrnulo asi se to snažilo detekovat nějaký plug and play název...