Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno upgrade starsej zostavy (lowend)

Zdravicko poradna, chystam na februar mensi upgrade mojej starsej zostavy (lowend na prezeranie filmov, surfovanie po nete, pripadne hranie prvej Mafie): Intel Pentium Dual-Core E5300, 2GB DDR2,... Uz dlhsie som HW nesledoval, tak by som poprosil o kontrolu mojho vyberu, videl by som to nejak takto:

https://www.alza.sk/msi-a78m-e45-v2-d2696681.htm?c atid=18854809
https://www.alza.sk/crucial-8-gb-kit-ddr3-1600-mhz -cl9-ballistix-sport-d296840.htm?catid=18850357
https://www.alza.sk/amd-a6-7400k-black-edition-d21 40130.htm?catid=18843283 - By ma zaujimal realny graficky vykon, teraz mam v PC nejaku dvojrocnu GDDR3 pasivnu bučoru, ze by som ju do novej dosky vobec nemusel strkat. Nemusel?

https://www.alza.sk/logitech-keyboard-k120-oem-cz- d255689.htm?catid=18849544
https://www.alza.sk/logitech-mouse-m100-biela-d258 045.htm

Ak ma niekto vykonnejsiu/kvalitnejsiu alternativu, sem s nou. Cenovo sa urcite potrebujem zmestit do 200€ dakujem

Ta mys neni bohvieco ale da sa pouzivat :)

Mys mi teraz dodatocne prisla, skusal som na test CS Source a hra sa s nou perfektne. Urcite radsej toto ako mysky od Geniusu s ktorymi sa bezne stretavam.

Skor sa bojim aka bude klavesnica (tu sa este len chystam dokupit), kedze dost vela pisem...

By ma zaujimal realny graficky vykon, teraz mam v PC nejaku dvojrocnu GDDR3 pasivnu bučoru, ze by som ju do novej dosky vobec nemusel strkat. Nemusel?

Ja pres AMD moc nejsem, ale myslim, ze starou DDR3 grafiku do noveho PC opravdu nepotrebujes. Zbytecne to bude hrat, jeste k tomu na pasivu. Takze i grafickou cast bych nechal na APU.

Zostava je zopar dni doma (kvoli dostupnosti som musel kupit ine pamate) a riesim jednu drobnost. Box chladic od AMD je fakt shitovy (ci uz pasiv alebo ventilator, je to hruza). Chcel by som teda kupit nieco kvalitnejsie, ale cena by sa mala drzat nizko. Hlavny problem je moj socket + zdroj hore - potrebujem aby vzduch v idealnom pripade smeroval smerom dozadu (nie hore). Ak tomu dobre chapem, u AMD to moze byt problem. Nejake navrhy?
//
Alebo este takto. Existuje nieco ako zoznam chladicov pre AMD, ktore dokazu funiet aj smerom dozadu. Pretoze popisky v eshopoch su, v tomto smere, uplne na nic...

Tak este raz, Silentium neviem zohnat, moj vyber je obmedzeny. Vybral som si ten Zalman. Rozdiel oproti povodnemu pasivu je znacny viz foto. 120mm ventilator fuci smerom dozadu, takze som spokojny. Ale teda instalacia je "na urovni", pocita s pouzitim vrtacky (prilis male otvory v plastovych podlozkach) a s jednym cernochom, ktory vam bude chladic pridrziavat pri zaverecnej montazi.