Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nerosvítí se obraz ani kontrolka nesvýtí zeleně

Dobrý den dnes mi přišly nové RAM paměti hyperX 2x4gb ale mám problém když je nasadím do slotů a zapnu PC tak se rozběhne ale nerosvítí se obraz ani kontrolka nesvýtí zeleně budu moc rád za pomoc. Rady prosím posílejte na email: odstránený e-mail, toto je verejná poradňa (los)
Zmena predmetu, pôvodne: prosím o rady a pomoc!!!! (los)

Dobrý den, u DDR3 sú vlastne 2 typi, a to DDR3 a DDR3L, jste si jistý že jste vybrali správne ram pre vašu základný dosku, je možné že nefungujú kvoli napájaniu.
Taktéž bych se ujistil jestli sú správne vložené, a majú piny kontakty, nekdy ne úplne zasadnú, a môže to spôsobovať popisované problémi.

ak je správny typ a základná doska je podporuje, doporučuju rozhodne skontrolovať či sú správne založené, prípadne nekdy pomôže i "gumovanie pinov" aneb očistiť za pomoci bežnej školskej gumy na ceruzi,... poté zbytkovú gumu jednoducho prstom zotrieť z pinov,... také bych skúsil ešte prechodiť poradie v slotoch.

Původně 1gb od kingmaxu celkem stará taky mě napadlo vyresetovat ale všichni říkají že jumper má bejt okolo baterie ale já tam prostě nic takového nemám manuál k desce nemám protože sem si ji bral od kamaráda co ji už nepotřeboval.

Koupil jsi nekompatibilní RAMky.
Tvá historická deska bere v případě 4GB modulů pouze Dual Rank provedení (16 čipů - 8 z každé strany). To co jsi koupil je Single Rank, takže smůla.
Funkční by měly být např. tyto:
4gb-pc3-10600-1333mhz-sodimm
https://www.tsbohemia.cz/patriot-signature-line-4g b-1333mhz-cl9_d168442.html
http://pameti.heureka.cz/patriot-signature-line-dd r3-4gb-1333mhz-cl9-psd34g13332/

Jo děkuji jenom mi je divné že od spuštění počítače se nezastaví pořád hrabe a v kuse svítí kontrolka že pracuje a v msconfig sem našel něco na paměť ale i když sem to zvýšil a nestartoval počítač tak furt využitelné 1 64 systém mam?

Nemas tam nic zvysit, mas to uplne odskrtnut aby nic nelimitoval.
A restart.
Ak to nepomoze tak si skontroluj napr. ze kolko RAM ti ukazuje BIOS, mozes tam mat nejaky vadny modul alebo co a BIOS potom reportuje len 1GB, ale to asi ne. Najskor to mas obmedzene vo Win.

P.S. mozes skusit aj do BIOSu load defaults a save and exit, ak vies co potom zmenit ak si tam predtym uz nieco menil (ak ne tak nemenis potom nic)