Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uprava bootovani win xp a vista

Hezky den.prosím o radu.Mám operační systém win xp profesional a nainstaloval jsem si do zvlastniho oddili na zkousku win vista.Vytvořil jsem pro ni novou primarni jednotku.pri bootovani systemu se mi zjevila moznost volby systemu,vista nebo win xp.Jelikož už vyprsela zkušební verze visty a nešla uz ani spustit protože potřebuje aktivaci a pod vistouu mi nejde ani wifi karta,zformatoval jsem proto tuto jednotku a visty smazal.Ale stále mi pri botovaní se nabízí možnost výberu operačního systému.potřeboval bych se toho zbavit ale mám strach přepisovat botovaní.Nevím co můžu a co nesmím smazat.Poradíte mi?nakopíroval jsem boot INI sem a myslím že první tři řádky můžu smazat ale nejsem si jistej proto vám to dávám k posouzení.děkuji za vaše rady a přeji hezký den.s pozdravem Tomáš

;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0) partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDO WS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

Můžeš smazat první 4 řádky (začínající střeníkem), ale to ti nepomůže. Zřejmě se zavádí bootloader z Visty. Na tohle si teda netroufnu, ale snad by pomohlo z Konzole pro zotavení (Recovery Console) provést příkazy fixmbr a fixboot. Ale jak říkám, nepouštěl bych se do toho.

Počkej si na pár dalších názorů.

Pavel