Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem notebook pro mamu

Chtěl bych poradit notebook pro mamu, na hry vůbec..
na internet + hd video, filmy atp..
kvůli těm filmům, seriálům atd, by měl být asi větší displey
Win 7 podmínka
myslím, že by se měl vejít do těch 10 tisíc nebo kolem
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

displej notebuku je naprosto blbý, protože je širokoúhlý, což nepasuje k formátu většiny webů.
buď má nízké rozlišení na výšku a pak je nevhodný na prohlížení, nebo umí vyšší rozlišení a pak na něj rodič v letech blbě vidí.
proto je lepší větší monitor, na kterém je něco vidět. a některé umí i otočení na výšku.

Neříkám, že nemůžu dát víc než 10K, je tam "kolem", ale předpokládal jsem, že když nepotřebuju nabušenej hw tak bude stát méně, však mama má starej noťas aspoň 7let na stejnou funkci a v té době stál 10.
lednímedvědbrtník: ano notebook, na nic jiného není místo, i když s ním bude hýbat minimálně.

ale předpokládal jsem, že když nepotřebuju nabušenej hw tak bude stát méně, však mama má starej noťas aspoň 7let na stejnou funkci a v té době stál 10.

To je pravda, preto pisem, ze je to jedno. Prides do obchodu a zoberies co maju v limite 10k. Nejaku tu spominanu kvalitu displeja alebo dokonca znacku CPU (IntelvsAMD) nemusis vobec riesit. Tvoja mama pravdepodobne nepozna pri pouzivani ziadny rozdiel (tak ako tisice nenarocnych ludi, ktori pouzivaju NB do 10k)...

//
V obchode budu NB s novym OS. Neriesil by som to (alebo staci ClassicShell ako pisal RedMarx).

Je tam jedno velke ALE. HD video pujde jen do chvile nez ji nekdo prinese 1080p video v HEVC formatu. Resim to same momentalne s jednou kamaradkou, ktere jsem hodil na flashku nejaka videa ke zkouknuti a volala mi, ze se ji to na novem notasu trha (take pres me upozorneni setrila a koupila za 8.500,-), bohuzel ma smulu, maximalne si to muze prekonvertovat fo jineho formatu, coz na nevykonnem notasu bude delat tyden a jeste to pravdepdobne s jejim talentem na pocitace vubec nezvladne, holt neni nad to usetrit par kacek.

Vetsi rovna se 17" displej jsou tak od 15K.

Stredni velikost displeje 15" s nenarocnou kvalitou obrazu to jest rozliseni 1366x768 udela, pokud to ma byt i trochu vykonne tak min. za 12K a s lepsim rozlisenim jeste draz.

nez ji nekdo prinese 1080p video v HEVC formatu.

Mozno na takeho cloveka nenatrafi pocas celej zivotnosti toho notebooku ;)

Ja by som taky NB doma nechcel, ale v podstate tych ludi chapem, prehraju si DVDripy a videa na Youtube, preklikaju internet, zavolaju si cez Skype, co potrebuju ku stastiu viac? Nic.