Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asus nebo Samsung

Zůstaly mně ve výběru dva telefony Samsung J5Dual http://www.czc.cz/samsung-galaxy-j5-dual-sim-cerna /181869/produkt a Asus Zenfone 2Laser http://www.czc.cz/asus-zenfone-2-laser-ze500kl-cer na/177089/produkt /kriteria-5"HD, dual sim, výměnná baterka/
Samsung-asi dobrý display a dobrá baterie a asi prestižní výrobce?
Asus-větší RAM i ROM,možná lepší foťák, slabší baterie a nepříliš dobré odborné recenze /i když v diskuzích je zase uživateli chválen/ Díky za názory, který z těch dvou.

Opravim te:

Asus ma vetsi RAM pamet 2GB oproti 1,5GB, to neni velky rozdil, ale muze se to hodit.

Asus ma vetsi interni ulozite 16GB oproti 8GB, to se take muze hodit, ale oba maji moznost sd-karty, v tom pripade ti za predpokladu, ze nebudes stahovat hry uloziste v pohode staci i to mensi.

Fotak ma ale lepsi Samsung.

A ano Samsung je prestiznejsi vyrobce, takze to cele bude urcite dobre ladit vcetne systemu.

Nicmene oba maji jak vidis nejake vyhody a nejake nevyhody, pokud chces smartphone bez kompromisu, tak budes muset pridat na penezich, jinak je opravdu na tobe, pro ktery se rozhodnes, nejde rict, ze jeden by byl lepsi nez druhy.

Konkrétně nevím, projevovalo se to nenajetím do systému a následným zásekem. Jeden jsem vracel osobně, o dalším vím od kolegyně s tou samou diagnozou poruchy.Bylo to v tom samém obchodě. Jestli je to náhoda, nebo chybná várka, těžko říct přesně.

Samozrejme jako kazda sd-karta nebo flashka, na uzivatelske data delame zalohy, ale to by melo platit i o uzivatelskych datech ulozenych v interni pameti telefonu, tam neni rozdil.
Je velky rozdil mezi sd-kartama, pokud si koupime znackovou sd-kartu Sandisk, Transcend apod. UHS-I, tak neni problem ani s rychlosti prenosu dat.
Presto je lepsi si to rozdelit tak, ze aplikace na interni uloziste, uzivatelska data na sd-kartu. K tomu z hlediska velikosti nikdy nedokazes zaplnit 4GB prostoru aplikacema, za predpokladu, ze nehrajes hry. Nejvic snad zabiraji aplikace od Google a Facebook, neco okolo 250MB, ostatni aplikace maji v prumeru nejakych 10-50MB, takze se ji vejde i do interniho uloziste hodne. Hry si klidne reknou o 1GB.
Takze ja to vidim tak, ze uzivatele nehrajiciho hry nemusi velikost vnitrniho prostoru az tak trapit a tech 8GB je dostacujici, jakmile ale by hry chtel instalovat, tak urcite vzit 16GB.