Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě nového HDD do notebooku

Ahoj,

uvažoval jsem, že jakmile mi to finance dovolí, koupím si větší HDD do svého 7 let starého notebooku HP Compaq Presario CQ60-120EC. V současnosti tam je disk: WD Scorpio Blue 250GB, 2,5", SATAII, 8MB, 5400rpm, 12ms, WD2500BEVT.

Zdá se mi celkem dobrý tenhle disk: WD 2.5" Blue Mobile SSHD 1000GB 64MB cache, SATA III, 5400ot, WD10J31X.

Je mi jasné, že můj nouťas už dávno nepatří mezi ty výkonné, ale vzhledem ke svému stáří je zdravotně ve velice dobrém stavu a po upgradu RAM z 2 GB na 3 GB, splňuje vše, co od něj potřebuji. :-)

Co myslíte? Byl by tenhle disk OK? Jde mi především o zvýšení kapacity a pokud možno o mírné zrychlení, např. při bootování systému po zapnutí. :-)

Díky moc za každou radu. :-)

nevidím žádný smysl v tom, tahat sebou terabajt dat - na to slouží domácí naska a cca 150gb oddíl na data.
ale do teď pomalého notebůů patří 250gb ssd.

(milovníci zbytečných skladovacích prostorů můžou vyhodit zbytečnou dvd a místo ní nacpat druhý hdd, když bez toho tera blbostí nemohou být)

Ten notebook nikam nenosím. Baterie vydrží cca 5 minut a v podstatě ho nikam přenášet nepotřebuji. Doma mám možnost uložit 2 TB dat, ale doma se zdržuji minimálně. Většinu času trávím na privátě, kde mám onen starý notebook. Nevidím na tom nic divného. Napsal jsem, že mi jde především o větší kapacitu (mám celkem dost filmů a dalších dat) a o mírné zrychlení, které by mi úplně stačilo. :-) Rozhodně si nemyslím, že by 250GB ssd tak starý notebook se SATA II nějak výrazně zrychlil, tak že by pro to mělo cenu. Kapacita je pro mě důležitější. :-)

Chápu, že působím poněkud zvláštně, ale prostě někdy dělám věci, které se ostatním zdají zbytečné, ale pro mě jsou důležité. Ano, dnes je důležitá rychlost, ale vzhledem k tomu, že již 7 let používám notebook, který má index uživatelských zkušeností na hodnotě 3,1, tedy lehce nad hranicí 3,0, což je minimální hodnota, která určuje vhodnost systému Windows 7 pro hardware počítače, jsem zvyklý, že můj nouťas nepracuje moc rychle. A nevadí mi to. :-)

PS: DVD vypalovačku rozhodně nepovažuji za zbytečnou, potřebuji ji každý den. :-)

Děkuju za radu.

Zeptám se ale ještě jinak.

Když do toho dám ten již mnou zmíněný disk, bude to fungovat? A bude ten notebook o ždibec rychlejší než je teď?

Díky za odpověď. :-)

Ne všicni se narodili a už byli znalci jako ty. Na světě jsou i lidé, kteří tomu tolik nerozumí, nebo nemají tolik zkušeností, a proto zavítali do této poradny. Smiř se s tím. O věcech ohledně PC asi něco víš, ale jak je vidět čtení ti dělá potíže. Příště kratší příspěvek. Nesmím zapomenout smajlíka. Měj se. Sbohem navždy! :-D:-)

Klidně to tam dej. Odhaduji, že se to asi nezrychlí, to spíš záleží na procesoru. Nechápu, proč stále zdejší rádci pionýrů místo odpovědi na co se někdo ptá, neodpustí svoje vyvyšování a musí za každou cenu z tazatelů dělat blbce. Vůbec jsem nepochopil, proč když je to terabajt, tak proč to musí být ausgerechnet blbosti. A když budu chtít, tak s sebou budu nosit v ruxaku třeba tři pytle harddisků a musí to být každému šumák.

Malinko by to zrychlit mohlo, ale s nejakym zazrakem nepocitej.

Vyber povazuju za OK.

Navic, jestli jsou na starem notasu WinXP, tak do nich cistokrevne SSD urcite nepatri.

Co vzit WD 2.5" Black Mobile 750GB 16MB cache, byl by rychlejsi 7200ot. a kapacita by mohla dostacovat. Ale jestli jsi rozhodnut pro ten SSHD, tak taky muze bejt.

Se zázrakem fakt nepočítám, neboj. Ještě to promyslím. O rychlost mi moc nejde. Starám se o 4 staré PC, nejdou moc rychle, takže jsem zvyklý. Jde mi o to udržet je co nejdéle funkční. Stejně u toho sedím celý volný čas, takže pokud by to zrychlilo o pár sekund, zcož by díky větší cache a přítomnosti 8GB SSD mohlo, budu spokojený. Mám celkem dost dat, ta kapacita se hodí.

Díky za radu.