Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ddwrt

caw mam ddwrt router a chcem aby som sa z routra pripojil na moj dalsi router kde je net a postupujem takto a nejde mi net: otvorim ddwrt dam client mode pripojim sa na siet zadam kluc pridam virtual wifi ap dhcp nastavene na tej virtual wifi co treba este nastavit?

v podstate bys mel byt schopny to retezit dle libosti.

Zakladem je, ze tyhle krabicky vetsinou maji jeden port oznaceny jako WAN (Wide area network = vnejsi sit) a ostatni jako LAN (local area = vnitrni sit).

takze u kazdeho dalsiho pripojis jeho wan port do lan portu predchazejiciho.

Dale jsou ruzne rozsahy poskytovanych adres - jakmile v tom nadelas curbes, tak se z toho nevymotas. Nastav si ten prvni v rade na poskytovani 192.168.0.100 .. 192.168.0.200 (sit /24, nebo 192.168.0.x nebo tak), ten druhy pak dostane neco jako 192.168.0.123, nebo tak.

Druhy nastav at dava 192.168.1.100 .. 192.168.1.200 (treti 192.168.3.* atd)

Wifiny nastav ve stejnem rozsahu

nebudes mit problem se dostat zevnitr ven, ale obracene to nepujde, pokud si nenastavis spravne NAT na vnitrnim a routovani na vnejsim routeru. A i pak tam budou omezeni a je to uz pokrocilejsi tematika.

Takze vsechno, na co chces ve vnitrni siti chodit (jako sdilenou tiskarnu, NAS a podobne) dej hned na ten prvni router zvenku, to, odkud chces nekam chodit (PC, NB, ...) dej na ten druhy.

Zjednodusene: Co je na stejnem routeru, to se navzajem vidi, co je na vnitrnim vidi to na vnejsim, ale uz ne naopak.