Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výchozí formát v nastavení mikrofonu nejde změnit

Nadpis to říká vše. Mám relativně kvalitní headset creative tactic 3D rage wireless a co jsem tak koukal tak v pokročilém nastavení mikrofonu bych měl mít na výběr z několika možností frekvence a hloubky bitů. No tahle možnost je pro mě ale zašedivělá a nejde změnit z kvality magnetofonu. Odklikávat ty boxy jsem zkoušel a ovladače mám aktualizované, nešlo to ani na downgradovaných ovladačích. wSw1jgL Budu moc vděčný za jakoukoli pomoc :) .
OS Windows 8
Graf./Zvuk. karta AMD Radeon R7 200 series

Ja by som skúsil tento postup, ktorý sa mi už viackrát osvedčil:
1. Odinštalovať "Microphone" zo systému Windows
2. Reštartovať Windows
3. Po spustení nájde Windows NOVÝ hardvér ("Microphone") a automaticky ho doinštaluje a pripraví na použitie.

Alebo skúsiť ešte toto:
[wSw1jgL.png]

Aha ty tam mas len 16kHz, LOL. Tak to ale mas nieco s ovladacmi skus odinstalit ak si k tomu instalil nejake speci ovladace nech si to nainstali len svoje windowsovske, ze jak to bude v nich. A hlavne restart windows a ne len vypnut (lebo W8 ojeb)
P.S. AMD s tym nema nic spolocne, zvukovka je v tom creative krame.

Tuto riesili podobnu vec s tymi samymi sluchatkami http://forum.teamspeak.com/threads/92481-Awful-sou nd-%28only-in-Teamspeak%29 alebo skus si hladat googlom slova creative znacka microphone sample rate

jeden tam pisal ze tam treba kdesi (asi na inej karte) vypnut exkluzivny mod, ale podla mna to je skor tym ze ta zvukovka v tom USB vysielaci je nejaka divna (neda sa to nejak reinicializovat alebo znova sparovat alebo co?) alebo je vadna. Alebo mas tam nejake divne cosi nainstalene alebo nenainstalene v tych windows. Skus preinstalit aktualne ovladace od creative z ich webu ak tam nejake maju, pre spravne windows

Právě že toto je poprvé co nějak řeším kvalitu mikrofonu. Pročetl jsem celé to téma a zdá se že tan chlapík také nenašel řešení a žádný exkluzive mod jsem nenašel, akorát tam ten box "povolit aplikacím aby měli nad zařízením výhradní kontrolu". Po odškrtnutí se ale stejně nic nestalo. SW od creative jsem zkoušel použít, umí suprový věci se samotnými sluchátky, ale pro mikrofon to snad umí jenom gain. Obávám se že bude asi bude problém v tom vysílači přes USB. S tím by se dalo něco udělat? Kromě reklamace.

Presne to nastavenie je exkluzivni mod, a po jeho odskrtnuti by som restartol Win.
Ked to nepomoze tak jedine hladat na webe vyrobcu nejake firmware alebo co ak existuje, a aj ovladace k tomu. Skusil by som to aj preistotu na inom PC ci to je tam stejne (aby sa vylucila chyba win), nemusis instalit ovladace len to strc do ineho PC a pozri si tie nastavenia. Ak to bude stejne tak to je asi naprd.