Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung SSD 850 EVO vs SSD CRUCIAL MX200

Zdravím,
Je nějaký velký rozdíl mezi těmito SSD 250gb? SSD budu mít jen na systém. Cena je velice podobná tak nevím s kterým udělám lépe.
U Samsungu píší o 2 roky delší záruka. To je jediný takový větší rozdíl co tam vidím, ale zas Samsung jako značku nemám moc rád a oproti tomu Crucial absolutně neznám.
Nikdy jsem žádný SSD neměl.
Co radíte?

to temer vsechny SSD, vyjimkou snad Intel, ktery ti cast prostoru neukazuje, takze treba mas 250GB, ale SSD ma 280GB, akorat ty tech 30GB nevidis, cimz resi ten problem zaplnovani. Proto automaticky SSD porizuju takove velikosti, abych mel jistotu, ze 20% nezaplnim - poridil jsem 500GB Crucial MX200. :-)

Ne. MX bude asi trochu spolehlivější, Samsung zase výkonnější. Spolehlivost je ale hodně ošemetná věc u SSD, úplně věřit se nedá ničemu a jakákoli havárka SSD je rovna ztraceným datům - zapomeň na jakoukoli obnovu dat, která byla obvyklá u plotňáků. Proto je třeba zálohovat, zálohovat a ještě jednou zálohovat.

Jako prostý user si rozdílu nevšimneš, notabene když budeš přecházet z plotňáku. Prostě si hoď korunou, nebo vybírej podle vzhledu či náklonnosti k značce. ;-)

edit platí: SLC > MLC > TLC. Pokud ale volíš TLC, bral bych Samsung, který s tím má nejvíc zkušeností. Pro domácí použití dnes stačí i to TLC, při rozumné kapacitě (cca 250GB a výše) se to uzapisovat prostě doma nedá, dřív to sám vyhodíš pro morální zastaralost. Já mám třeba na pracovním notebooku zapsáno 15TB (z nějakých 72TB životnosti), a to už má za sebou 3 roky a bude vyměněn. Domácí SSD v desktopu má po 2,5 letech "natočeno" jen 3TB, protože je na něm jen OS a pár nejdůležitějších programů.

MX bude asi trochu spolehlivější, Samsung zase výkonnější

No to teda ne, jdu zkusit najit recenzi, ale kdyz jsem to pred 3 mesici resil, tak z hlediska vykonu:

1. Samsung 850Pro
2. Crucial MX200
3. Trandscend 370S
4. Samsung 850Evo
5. Crucial BX100

Crucial BX200 jeste nebyl.

To je celkem překvapivá cena! Také jsem se rozhodoval mezi Crucialem MX200 za cca 2.700 Kč a Samsungem 850 Pro za cca 3.200 Kč, jestli dát o 500 Kč víc a jít do toho nejlepšího, ale Crucial BX200 za necelých 2.000 Kč je celkem lákavá varianta, tím spíše, že bude použit na PC se SATA 2.0. Uvažuji, že ušetřených 700 - 1.200 Kč raději vrazím do klasického HDD na data.