Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplatí se investovat do interní zvukovky?

Zdravím,
Mám objednané repro Kurzweil KS 40A a chci se zeptat, zda se vyplatí investovat do interní zvukovky? Např: produkt
Hledal jsem odpověď v různých fórech a diskuzích a názory se různí. Teď mám zvukovku na Motherboard Asus F2 A85-M PRO. Když bych zvukovku pořizoval jak ji mám pak zapojit? Jsou k tomu potřeba nějaké další spešl kabely?
Asi blbej dotaz, ale vůbec se v tom nevyznám, chci jen kvalitnější poslech, než mi teď nabízejí Yenkee za dvě stovky a zda bude alespoň nějaký minimální rozdíl když použiji místo integrované zvukovky, zvukovku samostatnou ;).
Díky moc za všechny reakce!

Ak ti to bude napriklad na integrovanej cvrkotat, alebo budu nahovno/nepritomne vysky nad 5kHz apod (kvoli tomu ze cinan nadrbal tlmiace kondiky na vystup) t.j. zvuk jak z hrnca alebo vseobecne to musis najprv poznat hifi zvuk a potom budes vediet ci to je naprd alebo ne, tak potom je to internou zvukovkou.
Creative (akykolvek model) mavaju zvycajne slusny vystup (jednu mam v PC uz 10rokov prave kvoli tomu)

I vzhledem k ceně a kvalitě repro? Bude slyšet nějaký reálný rozdíl, nebo separátní kartu vzít spíš pro dobrý pocit. (neurážím, jen opakuji z desítek fór co jsem pročetl a kde nikdo nebyl schopný odpovědět jednoznačně).

Ovsem ani jeden z vas obhajcu separatnich zvukovek neuvadi typ zakladni desky, ja mam zkusenost, ze na Asus zakladovkach je zvuk vyveden pomerne dobre, o neco hur jsou na tom levnejsi typy od MSI a zbytek desek radeji nekomentovat.
Ale je vcelku logicke, ze z karty za 2000+ penez bude zvuk lepsi, jen aby mel slusny obsah na prehravani a take dobre usi, protoze co jednomu trha ucho, druhy vubec nemusi slyset, proto ja jednoznacne radim pockat az jak to bude lahodit tazatelove uchu. :-)

v tolerantním pásmu?

Žeby novověrec ze školy posledních let? Stránku jim píše asi "kytarista".

Co se tyka vybrane zvukove karty k zakladni desce, kterou jsi uvedl, tak budes muset projevit nadprumernou silu, abys to do ni strcil a jeste ke vsemu to stejne fungovat nebude. :-)
Zvukovka PCI, deska pouze PCIe

Potrebujes aspon toto:

http://www.czc.cz/asus-xonar-dx-xd-retail/55627/pr odukt

Nicmene i ja bych vyckal az jak ti to bude hrat, pokud se ti zvuk bude libit, nema cenu kupovat zvukovku, pokud uslysis nejaky brum, tak budes muset. Ja mam napriklad zminenou zvukovku na starsim PC se zakladni deskou od Gigabyte, kde je zvuk integrovane zvukovky opravdu hrozny, ze i ja nahluchlej to poznam, u Asus desky by to ale mohlo byt mnohem lepsi.

Gramo mám taky, staříčkou Teslu NZC 421 i s původním repro a v tom s tebou souhlasím a když už mi tak krásně radíš, vyplatí se investovat do ultralevného (do 5k) nového gramofonu jen proto, abych ho mohl připojit k novým repro, nebo bude zvuk horší?

A na jakém udělátku bych je neničil? Protože co vím, tak i ta Tesla jim dává pořádně zabrat... Jaký je rozdíl mezi gramo za třeba 3 tisíce a gramo za 10 tis? Krom toho, že tedy levější ničí desky. Vždyť tam jde jen o pohon a přenosku ne? Má gramofon vůbec nějaký zásadní vliv na zvuk?

No právě :(, já taky dost hledal a očividně do té ceny se nic lepšího sehnat nedá a ta tesla mě štve, protože si k ní nemůžu připojit jiné reproduktory. Jsem invalidní důchodce, bohužel si víc investovat nemohu dovolit, ale desky bych přehrával rád, je to úplně jiný zvuk než z PC...

To bohužel nevím, mám gramofon po babičce a bylo mi řečeno, že byla měněna pouze přenoska. Tak nějak si i pohrávám s myšlenkou, že koupím nový gramo a starý hodím do obyváku. Dva gramofony v ložnici by přes přítelkyni asi neprošli. :)

Hlavně ten guláš zvuku moc nepomuže. Kabely od repro musí vést oba daleko od sebe, jinak tím trpí prostor nahrávky.
A hlavně Česká dvojlinka je asi to nejhorší co na tohle existuje. Mužu doporučit např Oehlbach 2x4mm za 85Kč za metr.
Tedy pokud se dá sehnat. Zas na netu nic. A prý najdeš tam co hledáš.....

Tak zase tady 1010.htm měd 2x4mm

Taky jsem cca měsíc zpět přemýšlel o externí zvukovce ke stejným repro.

Mám MB Asus B85 Vanguard. Zvuk nebyl špatný, to vůbec, ale po připojení na externí zvukovku jsem to poznal. Ne nějak extra závratně, ale rozdíl tam je. Čistota zvuku, vyvážení...

Zvukovku dáš normálně do volného PCIe slotu na tvé základní desce. A po zapnutí se ovladače nainstalují buďto samy a nebo je nainstaluješ sám. Toť vše.