Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Zdravím Vás, jelikož se v PC nevyznám a dost jsem naletěl jednomu "profíkovi", kvůli kterému jsem koupil novou grafiku, zdroj, chladič na procesor a stále se nezbavil problémů, obracím se na Vás s prosbou, co ještě vyměnit či odinstalovat. Teploty naprosto v pořádku, při plné zátěži maximálně okolo 48°C.
Jedná se o AMD Athlon 64 X2 3800+
mainboard: ASRock N68C-GS FX
GIGABYTE GT 730 2GB
4GB DDR2
Zdroj 400W crono

Dělá mi toto poměrně dlouhou dobu.

Minidump:

Protokoly z chyb:

Děkuji moc.

PS: Chtěl jsem si asi po roce zahrát League Of Legends.. Stahovalo mi to update asi 3h, všechno v pohodě, najedete to, ale jakmile se přihlásím na účet, LOLko se vypne a pořád dokola. Čím to může být prosím?

při plné zátěži maximálně okolo 48°C

to najskor blbo meras, alebo nevies urobit plnu zataz, ale to je fuk.

BSOD si pozeraj pomocou nirsoft bsod viewer, kolonka caused by, a ne debilne MS-dumpy.
Ta BSOD a problem s hrou je najskor blbymi nainstalenymi ovladacmi. Alebo BSOD moze sposobovat aj HW problem s RAM, alebo s doskou. nainstaluj spravne ovladace chipset atd z webu dosky a grafiku z webu grafky. Skus RAM po jednej a v roznych slotoch a pouzivat to ci to v nejakej konfiguracii bude OK.
A ten zdroj je srot. (.. ale vzhladom na to ze to PC nic nezere by to mal snad zvladat)

Děkuji moc, jelikož se vážně moc nevyznám, tak jsem zkoušel jen přes nějaký program měřit tu zátěž, ale i tak se asi shodneme, že to teplotou jistě není.

Prosím Tě, kde najdu ten nirsoft bsod viewer? Jak mohu zjistit, který z těch ovladačů je špatný? Ovladače na grafiku mám z webu. Jdu vyzkoušet ty ramky teda, díky.

Stáhl jsem si ten view, když jej spustím, najde mi to dané chyby, podle čeho se tam mám prosím orientovat a jak zjistím, kde může být daná chyba?

Případně pokud by ses mohl prosím kouknout, tady je částečný screen z toho viewu.

ali

Tych BSOD tam mas moc vela, to je najskor HW problem. V prvom rade si mas vsimat datum, nech sa nepozeras na nejake 10rocne. Dalej si vsimas kolonku caused by driver.
A nainstaluj ovladace k zakl.doske vsetky, zacni chipsetom.
RAM skusaj po jednej.
CPU si osadzoval ty? Nedokrivil si nejake nozicky CPU apod?

Nene, do počítače jsem nelezl, vše z toho mi dělal chlápek, od koho jsem ten PC kupoval. Pokusím se tedy někde sehnat ty programy a spustit je. Jestli se mi ještě rozjede, poté, co jsem nainstaloval nové ovladače desky a grafiky, tak to pořád padá.

Ano, stáhl jsem přesně to, co mi bylo nabídnuto, nainstaloval jsem to na flashku, která se tím formátovala, ale nic jiného se nestalo, teď mám akorát na flashce 4 soubory - Copying, mt86plus, Readme a syslinux a nic nejde otevřít nebo nevím jak dál pokračovat.

Mohl by jsi mi prosím napsat návod jak pro blbce? Vážně jsem už totálně bezradný, snažím se 2. den něco s tím udělat a vůbec nevím co dál. Nasypal jsem do toho nějaké peníze, zatím teda bezvýznamně, jelikož to vůbec nic nezměnilo, tak potřebuji najít tu pravou příčinu problému, když servisák, kterému jsem to dával, stojí evidentně za nic.

do počítače jsem nelezl, vše z toho mi dělal chlápek, od koho jsem ten PC kupoval.

ta instalace stojí za hovno.
máš tam mnohokrát chybu hal.dll, pak taky nvstor.sys - to instalovala úplná lama. těžko říct, jestli je instalace vůbec legální, nebo odněkud přenesená - tyto chyby se vůbec nesmí objevit.
zachraň svoje dokumenty, celý ten bordel zformátuj a nainstaluj pořádně znova. svůj product key štítek snad máš.

screen z bsod vieweru ukazuje množství chyb:
- název chyby v dotazu obvykle znamená chybu ovladače.
- ntoskrnl není příčina, ale následek. teoreticky by mohlo jít i o chybu ram, ale pak bych čekal jiný název chyby a taky to zatím memtest nepotvrzuje. běžněji jde o konflikt s nějakým ovladačem.
- hal.dll: např. zkopírovaná instalace z jiného hw. nebo zásadní problém s nerozeznámím hw, např. kvůli chybějícímu ovladači chipsetu.
- nvstor.sys: vypadá to špatnou instalaci (pořadí) driveru chipsetu základní desky, nebo možná konflikt ovladačů z přenesené instalace. protože provozuješ cizí systém, ani nevíš, jak se to instalovalo a jestli instalatér není nemehlo.

řešení (formát) jsem psal už v poledne - kolikrát to mám ještě opakovat?

a pokud k ničemu nepoužíváš integrovanou grafiku na základní desce, zakaž ji.

z jiného sudu:

Zdroj 400W crono

prodejce s tebou pěkně vyjebal.

pokial sa na doske používa nvidia grafika v pci express zbernici,treba na doske nastaviť sli-switch na 8x8,inak tam bude permanentný konflikt s integrovanou grafikou v nvidia čipsete-bližšie viz manuál alebo FAQ k dotyčnej doske na webe výrobcu....