Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký HDD do NSA 310

Dobré ráno,
jaký byste doporučili HDD do NAS úložiště, ZYXEL NSA 310? Běžné využití, úložiště filmů, DLNA, možná torrent klient...
Vybírám mezi 3 TB velikostmi a zůstali mi tihle tři favorité:

Seagate SV35.5 3TB, ST3000VX000
http://pevne-disky.heureka.cz/seagate-sv35_5-3tb-s t3000vx000/specifikace/#section
U něj se mi líbí cena

Seagate NAS Value 3TB, 5900rpm, SATA, 64MB, ST3000VN000
http://pevne-disky.heureka.cz/seagate-nas-value-3t b-5900rpm-sata-64mb-st3000vn000/specifikace/#secti on
Kromě nižších otáček (což mi přijde jako plus) nevidím žádný rozdíl s první možností...

Western Digital RAID EDITON 3TB, SATA, WD30EFRX
http://pevne-disky.heureka.cz/western-digital-raid -editon-3tb-sata-wd30efrx/specifikace/#section
Zprvu se mi zamlouval nejvíc, ale četl jsem spoustu stížností na nefunkčnost/chybovost těchto disků, což mi nepřijde úplně dobré

Který byste brali vy, nebo nějaké jiné návrhy, kousky jako Hitachi apod. jsem zavrhl po špatných zkušenostech předem,
díky.

No.

Pokud máš hodně peněz, tak aktuálně nejspolehlivější jsou právě Hitachi (dnes je to v podstatě luxusní značka WD).

Jinak bych volil WD RED (ne pro). Obecně platí, že do NASu patří pomalootáčkové disky.

Paznačce Mořské gatě bych se vyhnul, zvláště pak modelům SV35, které jsou určeny na video, mají dle toho upravený firmware (který moc neřeší chyby a jejich opravy).

2 rádci, 2xRED? ....nooo dobře:-)
Hitachi beru podle notebookových 2,5" kusů, kterých mi prošlo pod rukama tak pět (stáří tři/čtyři roky) a všechny problémové, a samozřejmě čím menší bude cena, tím lépe, takže prémiové Hitachi si nechám ujít,
díky za odpovědi.

Takže ca po dvou týdnech používání přikládám zkušenosti s tímto diskem...

Nahradil jsem jím HDD WD Blue 2,5" 750GB, který jsem měl provizorně v NSA310 - po výměně větráčku s tímto HDD zcela nehlučné zařízení.
Na to, že to má být disk do Nasu je HLUČNÝ, ve dne ho přehluší běžný ruch domácnosti, ale v noci při nízké hlasitosti filmů z Media serveru je slyšet zřetelně, takže Server bude muset z obýváku pryč, na toto si zvykat nechci. Nemyslím si, že je to vada kusu, není to nikterak násilný zvuk, jen se prostě zbytečně míchá do příjemného ticha.

jednodiskové nasky používají 4cm pidivětráčky, které jsou hlučnější. větrák jsem neměnil.
pak bývá slyšet rozjíždění disku, taky o tom nepotřebuju vědět.
mám nas přestěhovaný na síti na chodbě, není důvod abych ho musel poslouchat vedle sebe.

k článku:

zlom u Seagate nastává po 1,5 roku.

začnu se těšit. máme tu několik 1tb sv35, nejstarší asi rok. uvidím, jak se budou vyvíjet.

firemní enterprise disky nemají poruchovost o nic menší, než ty klasické

bohužel, právě po zkušenosti s takovými wd teď do průmyslových pc objednáváme seagate. nevyberem si.

Prvni SV35 odesel asi pul roku pred koncem zaruky, druhy tesne pred koncem zaruky, treti asi tyden po zaruce. Pak jsem je vyhodil vsechny, protoze na NASu, na ktery zalohuju dulezita data potrebuju mit spolehlive disky a ne, ze mi odejde nekolik disku najednou nebo odejdou tak rychle po sobe, ze je nestihnu vymenit a prijdu o data.
A to jsem tam nastesti mel Raid6, který zvladne fungovat i pri poruse 2 disku.