Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr mikrofonu k pc

Čus,

mikrofon který je u mých nově koupených sluchátek je na dvě věci, sháním něco "kvalitnějšího", myslím ty stolní externí mikrofony, zhruba do 1 000,-. Někdo nějaký zkušenosti?

Dík!

Záleží pro jaký účel se bude používat. Na nějaké skypování apod. mám Hama CS461, s malou úpravou - na samotný mikrofon přidat kouličku z pěnového polystyrénu (odstraní sykavky a prskavky). Kvalita pro běžný hovor je až nečekaně dobrá. Např. pro nahrávání komentářů k filmům už je třeba něco lepšího, bohužel všem levnějším tzv. kvalitním mikrofonům chybí větší hmota, bez které to nemůže fungovat (vlastní rezonance, citlivost na doteky) a protože jsem nebyl ochotný investovat 3 tisíce, tak jsem si ho musel udělat. Jinak princip je u všech provedení stejný (kapacitní ,,pecka,,)