Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta - normální teplota v zátěži i 110 stupňů - je to pravda?

Zdravím, promiňte že zase ruším.
Nedávno jsem četl, že je pro výkonné grafiky normální teplota v zátěži i 110 stupňů. Je to pravda ?
Moje grafika vždy při náročnějších hrách nemá problém za pár minut vystoupnout na 90 stup. potom hru radši ukončím...
Reguliji otáčky, nepomáha.
grafika :https://www.alza.cz/sapphire-r9-380-dual-x-oc-d267 5825.htm#alternativy

Popřípadě kde zjistím od výrobce doporučenou teplotu při zátěži pro moji grafiku ?

Změna kategorie, původně: PC sestavy
Změna předmětu, původně: Grafická karta (host)

Otacky si ma karta regulovat sama, ty tam nic nemas sprtat, sprtacie utility vsetky pozatvaraj/odinstaluj a restart win.

grafiky vseobecne zvladaju aj 100 stupnov potom sa zvyknu podtaktovat, zavisi to ale aj od konkretneho chipu. Na poriadny sadomaso zatazovy test je napr. tusim furmark

Tak je asi vsetko spravne.
Ked sa ten vzostup nad 90stupnov ale sekol narazovo t.j. narastalo to strmo a zrazu ostalo na 90 stat, tak sa to pri tych 90 asi podtaktovava. Ale ked to pekne zaoblene stupalo po 90 tak je to OK. 90 pre vykonnu grafiku neni nijak zavazna teplota.

Protože mě zajímá jestli neexistuje nějaké jiné řešení.
Chci zjistit jaká je optimalní teplota mé grafiky v zátěži.

A navíc tebe už neposlechnu !
Tuhle grafiku a zdroj si mi poradil ty !
Řekl jsi mi, že tahle grafika utáhne gta 5 na nastavení high - neutáhne ani na nejnižší !
Nedokáže se ani pořádně uchladit a hučí.

Mozes sa skusit s nim dohodnut. Ale pisal si ze pri hrani to ide len na 90stupnov, tak neviem co riesis (furmark je extremny test). Je to vpohode teplota. Pisal si ze regulujes otacky, tak skus nejak regulovat normalne aby mala pri hrani do 100° a nebol to vysavac.
Ak to je moc hlucne skus sa dohodnut s predajcom ci to nemozes vymenit za lepsiu/tichsiu.
Ale ked ti to nezvlada hry, tak mas v tom PC asi nieco naprd.

Něco mě napadlo jelikož to tady nezaznělo... PRACH

Do takových teplot jsem se opravdu ještě nedostal :D ale vím že když jsem si koupil grafiku a nějaký čas cca 4-5měsícu jsem jí nečistil a pak vyčistil, spadla mi teplota snad o 20° +-.
btw mám AMD.
Moje Grafika je slabší než tvá, a když jsem hrál GTA tak jsem jí dal sakra zabrat, ale 65° snad nepřesáhla.

Od 3 měsíců se to začíná pomalu tvořit, záleží i na prostředí, ale máš pravdu, takový dopad to mít nemůže.

Ale taky to vidím spíše v tom proudění vzduchu.

Kde máš vůbec tu bednu ? viděl jsem několikrát že lidi měli case v takové té ,,díře" ve stole, která byla uzavřená(zezadu).