Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sháním záložní zdroj (UPS)

Mám občasné výpadky elektřiny, tak bych potřeboval, aby mi počítač fungoval ještě nějakou dobu po výpadku elektřiny. Jaký záložní zdroj byste mi doporučili?

Zdroj v mém PC má výkon 500W

To je zdroj, ale maximalny odber ak mas hernu grafiku budes mat odhadom na urovni 300W, nieco zozerie aj monitor, takze ta 400W by mohla stacit.
Inak pozor na tlaciarne, lejzrovky, ktore bezne pri tlaci cucaju 20-30W maju pri zahrievani spotrebu cez 150W, co casto sposobuje overload a zalozaky su z toho zmatene.

to není odběr, ale maximální výkon na sekundáru.

Odběr bude dle kvality zdroje (a účiníku) a žravosti komponent někde mezi 120 až 450W, zdánlivý pak cca 200-600VA. Bez znalosti toho co tam je za komponenty se radit nedá.

Osobně bych se APC vyhnul, už dávno to není držák, ale spotřebák na 2-4 roky maximálně.