Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nerozpoznání HDD

Mám problém s pevným diskem Seagate Video 3.5 1TB (ST1000VM002). Fungoval v NVR rok bezproblémově ale najednou se začalo stávat, že ho systém nerozpozná a hlásí že žádný disk není připojený. Nejsem si jistý, ale myslím že to začalo dělat po výpadku proudu. Někdy ho ale systém rozpozná(tak jednou z 20 restartů) a to pak funguje normálně třeba několik měsíců v kuse, do dalšího restartu. Zformátování nepomohlo a S.M.A.R.T. píše že je vše OK. Kde by mohl být problém a dá se nějak opravit?

Kabel jsem zkoušel jiný, i připojování na různé porty, ale v tomhle problém není. NVR = Network Video Recorder.
Zkoušel jsem ho právě i v PC se stejnými výsledky. Teď momentálně asi týden běží, ale jakmile proběhne restart, tak s vysokou pravděpodobností zase nenaběhne.