Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Caddy a ssd místo dvd mechaniky

Dobrý večer,

pořídil jsem si caddy na ssd, který hodím do notebooku místo mechaniky. Chtěl jsem se zeptat, jestli mám hodit hdd do caddy a ssd místo původního hdd nebo na tom nezáleží? Teoreticky je obojí na sata konektoru, tak by to mělo být stejné, jen se raději ptám.

Všem děkuji za odpověď a přeji příjemný zbytek dne.

Proč neponechat klasický disk na svém místě a SSD vložit do redukce po optické mechanice?

U některých notebooků jsou totiž využívány odlišné verze SATA sběrnic pro různá zařízení. Pro pevný disk může být například použita SATA 3 (6 Gb/s), zatímco pro optickou mechaniku pouze SATA 2 (3 Gb/s). Tudíž při osazení SSD do slotu po optice by nebylo využito potenciálu SSD disku.

http://www.digilidi.cz/ssd-disk-misto-opticke-mech aniky-v-notebooku

jednoznačne nie,záleží,ako je celý radič v nb realizovaný,pokial nejakým prídavným ENE,ITE,Ricoh,tam môže byť od softwarového programu chybne interpretovaná rýchlosť rozhrania,rovnako pokial tam je momentálne pripojená mechanika,ktorá komunikuje len cez ATAPI príkazy,tam môže byť z toho odvodená rýchlosť predchodcu ATA33/66,takže nič rozumné z toho nevyčítaš,takže nedá sa jednoznačne povedať,že sa to dá alebo nedá.....treba skúsiť,trebars cez SIW a podobné programy.....