Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 20 pin zdroj na 24 pin dosku

Prajem pekný deň, mám jeden dotaz. Moja starká má doma PC s 24 pin doskou a odišiel zdroj, ktorý som kupoval za jej peniaze pred troma rokmi. Na vlastné náklady jej chcem uhradiť nový zdroj avšak do výplaty mi chýba ešte 13 dní a momentálne si nemôžem dovoliť kupovať nový zdroj. Avšak doma mám nejaké 350W zdroje, ktoré majú 20 pin konektory, či y som s tým rozbehol to PC na určitú dobu. v PC sa nachádza jeden SATA disk, doska od Asusu ale neviem presne aká, je na nej osadená 2GB ramka DDR3, grafika je len integrovaná, intel pentium dual core.

Ono je trochu otazka jake presne su tie zdroje, ci mas na nich aspon ATX12V konektor. Ak zdroje nie su nejake uplne predpotopne tak to moze ist, zavisi od dosky ci to pojde rovno aj s 20pin alebo prip. sa da pouzit redukcia na 24pin. Vykonovo su tie zdroje pravdepodobne dostatocne (potrebujes nejakych 100-150W na 12V vetve)