Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přepětí na portu rozbočovače???

Zdravím!
Dnes jsem zkusila do počítače dát usb klávesnici, ale z nějakého důvodu potom přestala fungovat myš, i ta klávesnice nefungovala, a objevilo se v pravo dole zpráva
"Přepětí na portu rozbočovače, Zařízení USB překročilo limity napájení příslušného portu, pomoc při řešení tohoto problému získáte klepnutím na tuto zprávu"

No klepnout na to logicky nemůžu, moc tomu nerozumím a nevím co s tím mám dělat, děje se to i po restartu pc, neví někdo co s tím je?
OS je Windows XP Home Edition SP3, je hodně starý, asi z roku 2001, doufám že ten USB port není fyzicky zničený, jinak budu muset koupit nový...

No, v tom počítači jak je ta mini destička kam se vsune to usb od klávesnice se mi zdá trochu ohnuté nebo tak (sorry mizerně vysvětlluju věci) a když tam třeba jen malinko sáhnu prstem tak se to ukáže znova :/ sakra mám docela strach...

"Přepětí na portu rozbočovače, Zařízení USB překročilo limity napájení příslušného portu"

špatný překlad ve windows, ve skutečnosti nejde o přepěpětí ale přetížení / trvalý zkrat.
asi se párkrát někomu povedlo narvat konektory opačně.

základní desku neřeš, pořiď si řadič pci usb2 (brouk nec) nebo pcie usb3 (brouk renesas).
dá se to vyvést i na předek po dokoupení panelu s usb konektory a po volbě karty s interním konektorem.

Tie konektory vypadaju uplne polamane oba. V tom lavom kde su 4kontakty tak jeden vypada akokeby sa dotykal plechu ten ohni trochu nech sa nedotyka.

Ten PC nema nikde ine USB konektory? Ani vpredu? Ak ma ine tak pouzivaj tie ine.

BTW. mas tam PS2 konektory na klavesnicu a mys (tie okruhle), zozen si niekde PS2 klavesnicu a mys ak nemas uz ziadne USB konektory, pripadne niektore mysi maju redukciu USB PS2 pribalenu, alebo si kup pridavnu PCI USB kartu jak pisal brtnik a strc ju do PC (dovnutra).
Nemusis to nikam nosit. Staci otvorit tu bednu.