Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chtěl bych poradit s výběrem notebooku.

Čau potřeboval bych poradit s výběrem notebooku. Mohli by jste mi pomoct. Vybírám mezi těmito 2:
https://www.alza.cz/acer-aspire-v15-nitro-black-ed ition-d3879524.htm?o=13
https://www.alza.cz/acer-aspire-v15-nitro-black-ed ition-d3754348.htm?o=14#popis
Co by jste mi doporučili vzít?
Něco málo jsem o tom pročetl a zjistil jsem například že ta grafická karta gtx 860m je rychlejší protože je to DDR5 a velikost paměti tam prý tak velkou roli nehraje. Potom u těch procesorů jsem zjistil, že ten Intel Core i5 4210H Haswell bude výkonnější, ale bude více brát energie oproti tomu druhému.

Nejvíce mě láká ale tato varianta https://www.alza.cz/acer-aspire-v15-nitro-black-ed ition-d3754348.htm?o=14#popis kvůli větší výdrži a chci se zeptat jestli mi to bude stačit na novodobé hry. Neplánuji za půl roku kupovat něco jiného.

Děkuji za brzké rady a odpovědi.

Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

přihodil bych dva litry a vzal radši toto, je to architektura Skylake, 4jádro!!! ram je ddr4 na vyšším taktu, ty výše uvedené jsou DDR3, lepší GK Radeon 960M... a můžeš perlit s konektorem USB-C :-D a jak už to bývá, uřvaný skřet nedělá kvalitní popisky pro znalce hardwaru, ale pro BFU, proto je lepší použít jiný konkurenční web

https://www.alza.cz/acer-aspire-v15-nitro-black-ed ition-ii-d3809788.htm?catid=18842920

počítej s tím, že na hraní v low detailech ti to vydrží dost dlouho, tento notebook má jen 2GB VRAM, nevím, jestli se brzy nenajde hra, která se nespustí na hw s 2GB VRAM.

Říct že je to na hovno umí každý, řekni mi důvody proč je na hovno. Mám taky starší herní notebook od aceru a nemůžu si ho vynachválit, ale už je pro mě nedostačující. Navíc spousta lidí mi ho doporučovala. ne přímo tenhle typ ale celkově V15.

až nekdy budeš mať pokazenú základní dosku práve z notebooku acer aspire v15, a pozreš sa na tu desku, pochopíš.

Dosť ti povedia aj recenze. Každý na ne nadáva a proč, hned ti vysvetlím:

Nekvalitné plastové saši
Problémi s napájaním (napájací chip)
Problémi so základnou doskou
Problémi s prehrievaním
Problémi s wifi
Problémi so vším možným.

až se skutočne budeš rozumieť do hardwaru a notebookov, pochopíš. Ale jinak Acer Aspire v15 je skvelej na robenie volských očí.