Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poradte vhodny linux na USB kluc

ahojte vsetci!

dnes by som vas chcel poziadat o vase skusenosti v tejto veci. chcem si na svoj USB kluc Kingston DataTraveler v2 1GB nainstalovat nejaku distribuciu Linuxu.

Co musi distribucia vediet:
- potrebujem to instalovat na USB
- "pritulne" uzivatelske rozhranie
- velkost max. 500MB
- podpora (citanie udajov) NTFS
- instalacia na FAT/FAT32

Co chcem s distribuciou robit:
- chcem mat so sebou mnou ponastavovany OS
- chcem sa naucit pracovat s linuxom (aspon zaklady)
- office prace -text, tabulky, popripade editor obrazkov (?) nejaky kancelarsky balik podobny MS Office alebo OpenOffice
- internet (vyhodou je FireFox)
- nejaky filemanager (nejaka imitacia TC) s ktorym by som vedel prehladavat aj HDD s NTFS
- prehravanie hudby (hlavne mp3)
- prehravanie videi (utopia? avi, mpg, DVD atd atd)

nasiel som USB Slax, ale neviem ci vyhovuje danym podmienkam a mal som problemy pri instalacii na USB, dalej som skusil DSL (Damn Small Linux), ten sa mi zda az prilis jednoduchy, kvoli extra malej velkosti, ale take setrenie miesta nepotrebujem...

za vsetky rady a podnety dakujem...:-)

Tak jsem to vypálil, spustil,
při najíždění to upozorňuje na hesla, která si je třeba opsat, když to najede je na ploše ikona usb s otazníkem, tam píšou co dělat, aby se to nastěhovalo na usb.
Nejsem znalý jazyka Shakespearova, ale pochopil jsem, 700m místa, klíč strčit do pc a restartovat pro najetí z live cd a ono ho to asi detekuje a nabídne akci.
Při najíždění se nabídne výběr jazyka a připojení na net. To se mi nepovedlo, něco to chce, ale jak jsem psal výše, nerozumím tomu.
Při vypnutí přes tlačítko jako je ve win start se to dá vypnout, ale vysune se cd a počítač se nevypne což je asi chybička, která se vloudila. Neustále to píše něco o chybě a musí se dát tvrdý restart.

tam píšou co dělat, aby se to nastěhovalo na usb.

to je v poriadku, ale to vobec neznamena, ze sa to na USB nainstaluje, ale je velmi pravdepodobne, ze sa to na USB len nakopiruje a pri starte si to na styl LiveCDs vytvori ramdisk a je vybavene, ale ja potrebujem, aby mi bezal OS ako z HDD a nastavenia sa do neho ukladali priamo...poradi niekto?