Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nainstalovat Win7 bez CD a USB

Zdravím,
problém je takový že moje nová základní deska MSI B150 Gaming M3 nepodporuje boot Windows7 z USB. Mechaniku nemám. Mám zakoupený jen Win7 kód. Vypálené DVD s instalačkou, ale nevím jestli funguje protože po vypálení(z kamarádovi mechaniky) se v ní nechce nic zobrazit. Otázka- mám koupit mechaniku a otestovat vypálené DVD jestli je funkční, nebo lze nějak nainstalovat Win přímo na SSD na jiným PC, kde už systém je a pak ho zpět zapojit? Windowsácké CD se mi už kupovat nechce, když mám kód.
Díky

v samém návodu k desce to píšou cituji- Due to chipset limitation, during the windows 7 installation process, USB optical drives and USB pen drives are not supported. Ano opravím se, instalační proces se spustí, ale nenajde to nějakej driver na install tudíž to nelze posunout dál.

Da sa to riesit roznymi sposobmi. Ak nabootujes z USB sticku instalacku tak ti instalator povie ze nevie na to pristupovat a ze mu mas dat ovladac. Ale ten mu treba dat na sata CD alebo sata disku apod, lebo na USB samozrejme pristupovat nevie :-)
Potom pojde aj mys apod. Ked mu ovladac nedas tak budes riesit aj mys (to sa da niekedy odrbat v biose specialnym nastavenim - emulacia PS2 pre Win7 instalaciu)

BTW. ovladac by mohol byt uz predpripraveny na CD k doske, a skus to skopirovat na nejaky HDD ked nemas cdrom, ze ci instalacka (spustena z USB) to na tom disku najde, alebo si skus pozicat cdrom apod.

Jde to i po LAN síti,s tím Ti ale neporadím.Z USB by to jít ale mělo.

Vypálené DVD s instalačkou, ale nevím jestli funguje protože po vypálení(z kamarádovi mechaniky) se v ní nechce nic zobrazit

No ono tam nic vidět není,ale musí být bootovací,tj.spustit se samo.Zkusit můžeš přímo u kamaráda.
Nejjednodušší bude si půjčit i jeho mechaniku a z ní to nainstalovat.
Na jiném PC to nainstalovat nepůjde,bude tam jiný HW.Tedy nainstalovat to půjde,ale po přehození budou zřejmě problémy nebo to nespustí OS vůbec.
To DVD musí být stejná verze Win7,jako je na štítku nebo pro kterou je ten kód.

Dobrý den,
nejjednodušší bude půjčit si DVD mechaniku, ale třeba by šel použít návod jak vytvořit USB bootovatelný disk, ale místo toho "flešky" použít normální jiný harddisk.
použijete tento návod: http://www.instructables.com/id/How-to-Create-a-Bo otable-USB-Drive-Without-Using-A/

Na takto připravený disk nahrajete obsah instalačního dvd windows.

Potom když nastartujete při startu počítače z tohoto disku, spustí se normálně instalační program.

Vlada

problém je takový že moje nová základní deska MSI B150 Gaming M3 nepodporuje boot Windows7 z USB.

Tomuto nevěřím. Na 99 procent se pleteš. Tak jak máš blbě vypálené DVD tak máš blblou flešku. Flešku strkej do USB 2 portů /to jsou ty vzadu co nejsou červené/ jinak to opravdu z USB 3 botoovat nemusí a nejspíš nebude.

A prelozil si si vobec poriadne tu vetu co si sem kvotoval ?!
Tuto: "USB optical drives and USB pen drives are not supported" Lebo tam neni nic napisane o tom ze nepodporuje USB kluce koly instalacii systemu ale je tam napisane USB PEN (Pen znamena pero).
----
Takze tebe normalne podporuje usb flasku aby si znej mohol instalovat system a problem ze tebe to nejde je vtom ze si tu USB flashku naho*vno spravil.