Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde nabootovat win10

Ahoj,na win10 mi pri bootu naskoci uvodni logo win,pak restart,zacne se chystat automaticka oprava,opet restart a to stale dokola. Stahnul jsem si na usb win10,dal boot z usb zadna zmena. To same,kdyz vlozim usb s win8,nic se nezmeni. Tusi nekdo co se deje? Popr. jak se dostat do prikazoveho radku na Dellu Inspiron 3135, abych mohl zformatovat disk a zacit od znova. Diky moc za napady
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Dell ma urcite vstavanu moznost obnovy na vyrobny stav, spusta sa to nejakou klavesou. Ked uz nefunguje ani to (lebo pokusnykralik10) tak si tu instalacku musis vytvorit spravne, na MS webe. A nastavit si v biose spravne boot order alebo pouzit klavesu pre boot menu (idealne) a vybrat si tam USB stick

Popr. jak se dostat do prikazoveho radku na Dellu Inspiron 3135, abych mohl zformatovat disk a zacit od znova.

Disk na kterém běží operační systém se neformátuje z příkazové řádky spuštěného operačního systému.
Dělá se to tak, že spustíš instalaci a v rámci instalace odstraníš oddíly a systém načisto nainstaluješ.

Diky vsem za odpovedi, tak nakonec jsem si vytvoril dalsi bootovaci USB s Win10,tentokrat s 32bitovou verzi a stejne to nejelo. Tak jsem stahnul KillDisk smazal komplet C:/ s tim,ze tam strcim original USB s Win8,at udelam co udelam po zapnuti se to chvili tvari,ze by se neco mohlo dit,pote restart a porad dokola. Tak nevim...

Abych to shrnul,momentalne jsem v Anglii,mam dve usbecka,na jednom original win8 z ktereho jsem pred pul rokem system v klidu naistaloval(pote upgrade na win10),druhe je uz opet prazde(dal ksem tam KillDisk),stahuju pres hotspot(zkousel jsem win10,32 i 64bitovou verzy,neslo mi to).Wipenul jsem C:(disk se systemem),mam tam jeste D:, je mozne,aby Decku bylo neco co zabranuje nahrani tech Win8?Nechce se mi vyplytvat dalsi 3gb na vytvoreni boot usb s win10,kdyz si nejsem jisty vysledkem. Jeste jednou moc diky za rady a trpelivost.

A pouzi boot menu klavesu aby si jasne videl ze co bootujes, a tam si zvol USB stick (uefi)
Mozes mat kludne vadny HW, skus terbars RAM po jednej, ten disk sa da skusit aj odpojit, ale ked je to notebook tak ho treba rozobrat kvoli tomu. Moze byt v BIOSe SATA disable to je potom stejne jak odpojenie disku.

P.S> mozes skusit aj live linux (ubuntu.cz apod), ak bude fungovat tak odzalohuj si data z D: ak mas kam, a vycisti potom cely disk (staci prve 1% a potom zrusit), a nielen C:

Jj uz tam mam Ubuntu,slo to,jak po masle.Ted musim zjistit,jak se dostat na ntfs disc,nechce se to pripojit kvuli zbytkum win a smazat je,formatovat nechci,mam tam data o ktere nechci prijit(serialy na dlouhe anglicke vecery;-) ).Az to bude smazane,tak mam pocit,ze tam bezproblemu dostanu znova win.

Neslo se vubec dostat na ten disk,kvuli sysystemovym vecem z win.Nejak jsem to poresil pres ruzne me nic nerikajici prikazy v terminalu;-).Tak ted vse jede,jak ma,akorat na linuxech.Windows tam lupnu az po navratu do Cr,ted nemam na co zalohovat...kazdopadne vsem moc diky za pomoc,napady a support :-)

Tak vsechno je opet jinak a uz tomu vubec nerozumim,problem je nejspis nekde v HW.Prave jsem zavrel o otevrel ntb,ktery jel,ted uz opet zacne najizdet OS,po chvilce restart a dokola.Kdyz si to uvedomuju,tak to same se stalo predtim.Ntb normalne jel,zavrel a otevrel jsem ho a zacalo se dit tohle.Nevim asi deska...

Tak skus kyvat vekom, nechat to vychladnut, dat to do stejnej zastrcky jak predtym ked to slo, odpojit zariadenia vsetky (USB atd) aby to bolo jak to slo, apod. Niekde tam nieco je problematicke v HW, linux sa nebude len tak restartovat (aspon teda neviem o tom ze by tam bol samorestartovaci kernel panic)