Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprava OS

Zdravím, je tady možnost nějak odebrat předešlý operační systém ? nejde obnovit a je poškozený, chtěl jsem ho normálně přeinstalovat, ale při bootování se stejně vždycky zapne,
i když bootuji z USB nebo DVD, zkrátka se nedostanu na instalaci, rozdělování partitionů a tyhle věci, co s tím ? děkuju

Ked sa zapne windows, tak nebootujes z instalacky (blbo nastaveny boot mode alebo/a blbo vytvorena instalacka), alebo nezmacknes klavesu ked ti to instalacka pise. Na to si treba povolit aj USB legacy support v biose aby na tu klavesu vobec reagoval.

Disk sa da aj vycistit uplne, trebars killdiskom z UBCD.

Super, je nainstalováno, ale i přes formátování, mi při startu zůstal starý, takže vždycky musím vybrat, který chci spustit, jde ten starý odstranit ? tak jak se to dělalo kdysi ?
Smazání složky windows.old a v boot.ini odstranění toho druhého ? nebo to jde nějak bezpečněji ?

Pokud nezabere nic, tak si stahni nejakou live distribuci linuxu a na ten pevny disk proste zkopiruj do prvnich sektoru same nuly* - pak uz nebude mit sanci nabehnout nic stareho, takze spust instalaci noveho od sameho zacatku na cisty disk a mas to

* - jako root do terminalu napises

dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=1M count=10