Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čo to može sposobovat ?

Zdravím pred pol rokom som kúpil bazárovú grafiku r9 2870x gigabyte, keďže mi stará odišla, od tej chvíle som spozoroval pri väčších fps že mi píska a hučí zdroj, najprv som si myslel že hučia cievky v grafike ale do nedávna som zistil že to je zdroj, pred par dnami mi grafika prišla už z reklamácie keďže sa diali neúnosne artefakty, avšak z reklamácie mi prišla ta istá "že vraj opravená " aj keď neviem ako sa to da opraviť.

A artefakty neprestali, takže, môžem očakávať že je chybný zdroj teda nestíha pumpovať energiu do grafiky ? Taktiež som pre istotu preinštaloval win z 10 na origo 7 a momentálne sa mi frézuje na pol až 2 sekúnd hocikedy systém s myškou. Kontroloval som hard disk, test prebehol úspešne, podotýkam že zdroj hučí najviac pri väčšom počte fps.

Nepises aky mas zdroj ani to ake mas teploty grafickej karty pri zatazi.
Ak mas problem s artefatkmi tak problem nebude v zdroji ale v GRAFICKEJ KARTE ! Keby si mal slaby zdroj tak sa to neprejavuje artefaktmi ale naopak ze ti klesne vykon alebo zacne MRZNUT ti system alebo sa sam vypinat.
------
Artefakty znamenaju ze sa ti prehrieva graficka karta ! To len aby si bol v obraze
Sam si pisal ze ti artefatky pretrvavaju aj po reklamacii takze problem bude v grafickej karte a nie zdroji pretoze OBRAZ a vsetko co suvisy s obrazom na monitore sa dostava z GRAFICKEJ KARTY.

Jop sorry, btw zdroj je 600W FSP 80bpn, no hučat začal pri novej grafike, a teploty samozrejme kontrolujem, pri zataži max. 72c, prave prišla z reklamacie a taktiež mi nejde do hlavy ako take niečo možu opravit.. a artefakty pokračuju.. Takže nejake dalšie riešenie/ postupy ? :)

Hej, a ešte som zabudol povedat že pri 3d marku a valley sa žiadne artefakty nezobrazovali, a šlapalo to pekne, a taktiež pri zamrznuti je procak vždy na 20-30% zataže. A taktiež sa mi zobrazovali artefakty aj na ploche "klasicke ako kebyy android irq kod a pri teplote 30c ?

Procak i5-2500k

opravit ti oni tu VGA neopravily ale iba ti prepastovaly tu grafiku (to by si si vedel aj sam keby si bol trosku zdatny).
Ak si si preinstaloval system na Windows 7 a vtedy ti nezamrzal tak podla mna verim ze ti zacal mrznut po nainstalovani ovladacov na graficku kartu... Ak ano tak mas asi zle ovladace na svoju grafiku.

No preto pišem že ako sa niečo take da opraviť, čo ja viem tak sa meni kus za kus :D

Naištalovany je čisto novy driver crimson, pred preinštalovanim win som mal aj staršie drivery a robilo artefakty tiež.
Takže napada ta ešte niečo ? Diky za pomoc zatial :)

Ovladace si si odkial stahoval ?! Normalne by sa malo zo stranky vyrobcu = v tvojom pripade zo stranky Gigabyte.
Dalej ak mas kable zo ZDROJU do VGA poriadne zapojene tak potom asi mas neaku vadnu VGA.
Ak by si vedel tak skus si pozicat od kamarata inu vga ci tiez ti bude piskat ZDROJ...

Gigabyte je vyrobca a AMD je len CHIP na tej grafike. Odporuca sa instalovat ovladace od vyrobcu.
Skus naisntalovat ovladace od vyrobcu = Gigabyte a ak ti to tiez bude blbnut tak mopzes zase reklamovat grafiku ze je nah*vno.
3-[
Alebo skus u neakeho kamarata ci aj jemu bude blbnut ta grafika,,, ak ano tak ju mozes reklamovat.

Dneska som nebol pri pc, ale sestre to pri veľkom zaťažení len tak padol pc, modrá smrť no avšak kedže som tu nebol neviem čo sa stalo, teda písalo, takže zatial to vyzerá na zdroj čo?
A taktiež som si všimol že napr. pri gtačku sa občas menu sekne na milisekundy a medzi zásekmy prestavá hučať zdroj, kedže strašne hučí a popri tých zásekoch je úplne ticho.