Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj Seasonic 500W - žere normálně?

Zdravím! Mám zdroj Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 500W OEM, a chci se zeptat, zda by mi ten, kdo ho má, neřekl, kolik mu žere. Měřila jsem spotřebu pc v relativním klidu (internet 80-90 W,youtube 100-110W, jen na ploše bez využití 50-60W) a v zátěži (Zaklínač 3 na full, 180-190 W).
Celkově - v relativním klidu +0,10 Kwh za hodinu, v zátěži +0,01 Kwh za 10 min.)
Zaklad - MSI B85-G41
CPU - I5 4460
GPU -MSI Radeon R9 270
Disk- Seagate 1T
Ram - 8gb Hyperx
Zdroj - Seasonic 500W energy knight

Děkuji všem za případné postřehy.

Zdroj "žere" podle toho, jak kvalitně je navržen a osazen součástkami. Na svém zdroji máš určitě údaj o účinnosti. Seasonic zdroje mají účinnost běžně 80% a více. To znamená, že jen 20% energie přijde vniveč (přemění se na teplo). Ještě také záleží na zatížení. Jiná účinnost bude při 10% a při 100% zatížení. Ale to nemusíš s kvalitním zdrojem řešit.