Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kúpa notebooku

Dobrý den,

hľadám notebook na úpravu fotiek a bežnú prácu, internet..(často mám zapnutých viac úloh súčasne, takže aby to "stíhalo":) )..displej 15.6, procesor intel core i5 alebo i7, dobrý výkon, veľká pamat (1TB), a matný IPS displej..chcela by som sa opýtať či je takýto displej nevyhnutnosť, alebo si postačím aj bez IPS..pretože málo notebookov touto vlastnosťou disponuje, čo mi výber neuľahčuje...
Čo sa týka cenovej relácie, 800-1000 eur..a preferovala by som značky Dell, HP, Lenovo..(Acer, Asus by som vylúčila)
Pozdávajú sa mi celkom nasledujúce: p36135.html
http://www.hp-pc.sk/notebook-hp-envy-x360-15-w101n c-15-w101-k3d29ea.html
https://notebooky-dell.sk/dell-inspiron-15-5558-st rieborna-matna-3071-.html alebo podobný z tejto triedy 15 5000, príp. 15 7000..no u Dell-u sa neviem dopracovať k zisteniu kvality displeja..
a ak Lenovo, je pravda že len Think Pad? (tak som sa dočítala na rôznych forach)..no už sa v tom začínam stracat, preto Vás prosím o radu, príp. návrh konkrétnych nb, budem Vám veľmi vďačná!

Vdaka za tip, vyzeraju celkom zaujímavo...Je tam cititelný rozdiel medzi procesorom 15 a 17?
(planujem pracu s RAW subormi, programy na upravu fotiek ZPS apod, no nie profesionalnu pracu)
a tiež by som sa chcela opýtať na Váš názor, na Lenovo Idea Pad-y..kedze som pocula dost negatív..a preto su odporúcané radšej Think Pad-y..len z toho co som vycítala na forach, no neviem či sa na to da spoliehat:))

Comparison of Mobile Processors (CPU Benchmarks)

zde si můžete porovnať všetky procesori ktoré sa bežne v notebookoch vyskytujú,... v rebríčku je pekne zoradené, hore najvýkonnejší, dole najmenej výkonný.

V týchto prípadoch:

I7 v mojom návrhu je na 34 mieste.
I5 v mojom návrhu (lacnejšia varianta) je na 82 mieste.

I5 vo vašom nárvhu HP Elitebook je na 157 mieste.
I5 vo vašom návrhu HP Envy je na 61 mieste.
a
I5 vo vašom návrhu Dell je na 180 mieste.

Okrem toho v mojich návrhoch máte k HDD ešte aj 128GB SSD (čož rozhodne je plusom), síce v HP Elitebook máte taktiež SSD, dokona 180GB, avšak žádnej HDD (nesplnuje požiadavky kapacity - 1TB), a hlavne je jeho procesor ohodne slabší.

---

čo sa týka ThinkPad vs IdeaPad tak je rozdiel, ale nebál bych ísť i do IdeaPadov, hardwarovo sú kvalitou takmer rovnako, jedine saši je nekvalitnejšie... ale čo jsem četl recezne tak zatial s práve týmito konkrétnimy nieje problém. Osobne nemám skúsenosti s konkrétne týmito modelmi ale myslím že i saši v ideaPadoch sú na bežnú manipuláciu dostatočné, ak s notebookom budete zaobchádzať normálne tak by to malo v pohode vydržať.

celková kapacita pevnej pamäte (presneji úložiska) je sčítanie kapacity všech disku (nezávisle na typ disku jako SSD, nebo HDD, nebo SSHD) teda v ňom je 256GB SSD a žiadne HDD (0GB) teda vo výsledku 256GB úložiska. v dnešné dobe je nejlepší rešení duálny disk (kombinace SSD a HDD) pričom SSD časť by mohla mať 128 alebo 256GB, a HDD 1 alebo 2TB, SSD je omnoho rýchlejší, teda sa naň oplatí nainštalovať OS a aplikace,... na dáta sú pak HDD hlavne kvoli kapacite, a cenovo sú HDD prístupnejšie (čo sa týka rovnakých kapacít) napríklad ja mám 128GB SSD + 1TB HDD celkovo teda 1128GB úložiska. na SSD mám nainštalovaný OS, a plno aplikací a her. na HDD mám data (najme hudbu a videá), totiž na prehrávanie filmu nebo púštanie hudby vôbec nieje potreba rýchlosť,... stejnak rýchlejšie hudbu nebudete počúvať?

V mojich návrhoch máte práve Duálne disky 128GB SSD + 1TB HDD, celkovo teda 1128GB úložiska. Dokonca práve v mojom návrhu priamo na stránce alza pekne vydíte v parametroch 3 riadky:

Celková kapacita: 1128GB
SSD kapacita: 128GB
HDD kapacita: 1000GB (1TB)

[img]http://s2.postimg.org/wreeo60qh/Bez_n_zvu.png[/img]

v prípade SSHD 1TB (8GB cashe) je to vlastne tak isto duálny disk ktorý je vlastne len HDD ako pevné úložisko, a SSD časť tých 8GB sa nevyužíva vôbec na ukladanie dát, ale len ako cashe,... rozhodne oproti "iba klasickým HDD" najme 5.400rpm to prinesie určitú rýchlosť, ale rozhodne to na samostatné SSD nemá. Cca bežné rýchlosti diskov:

SSD = 550MB/s
HDD = 80MB/s
SSHD = 140MB/s

(to sú len približné hodnoty, môžu sa líšiť od disku k disku)

každý disk má jiné rýchlosti ale bežne sa nikdy HDD ani SSHD nedostane na rýchlosť SSD.

ano, práve som na tento pozerala! slušné parametre, no bohužial, dizajnovo ma tento "hráčsky" nb v kombinacii s červeno oranzovou vôbec neoslovuje..viem ze sa to moze zdat ako nepodstatný fakt, pri výbere nb, no darmo, nepomôžem si, musí mi vyhovovať aj vzhľadovo :))
no vdaka za tip