Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada ohledně výběru úložiště na data

Zdravím,
Chtěl bych poradit s výběrem úložišťe na data.
Chtěl bych 2-3TB a nevím jestli normální externí a nebo rámeček + HHD.
A ještě bych chtěl poradit jak to s tím rámečkem je jestli se vlastně připojí k PC jen přes USB nebo se tam dá zasunout?
Díky za rady.

Záleží jakou máš skříň,většinou minimálně tři disky dáš do bedny bez jakýchkoliv úprav. V době xx terrabajtových disků ani není třeba jich tam mít víc. Připojením disku přes USB zpomalíš přenos dat.

další, co si plete přenosný usb disk se zálohami - viz velikost 2-3gb.

usb disky chcípají z více důvodů:
- chyby souborového systému kvůli neodpojování schované ikony
- chyby souborového systému kvůli windowsem dodnes nezvládnuté cache
- sračkové usb rozhraní disků, dnes vyřadí celou desku elektroniky hdd
- pád na zem
- ztráta/krádež
- zapůjčení jednoduchému kamarádovi, který to poškodí některým z předchozích způsobů

přenosný disk je určený jen pro bezcenná data (kradené filmy), nebo pro data, která jsou zálohovaná jinde (instalačky).

extrémně minimalistické úložiště pro zálohy je druhý pevný disk v pc, který nepoužíváš na nic jiného, jen právě odložení záloh.
rámečky mají nevýhodu, že většinou špatně odvádí teplo.
disk např. z řady wd red, cenově výhodně vycházel 3gb.
kdysi jsem dočasně provozoval druhý disk přes esata konektor s vyvedeným napájením přes molex. volně ložený disk odváděl teplo přes chladíče.

3tb úložný prostor je vhodné sdílet v síti, na to je ideální síťový box (nas).

jako dočasné řešení s přenášením po "laboratoři" jde použít usb stojánek, ale vyplatí se jen člověku, který má na starosti více pc. není to trvalé řešení, spíš jen na kopie disků (disk není chlazen).

přenosný disk obvykle stačí 500gb (instalačky, přenos filmů). ale pamatuj, že až se cokoliv pokazí, o všechna data na něm dnes obvykle přijdeš díky napevno integrovanému usb bez normálního sata konektoru.
taky je možné použít disk ze starého notebůů a přikoupit k němu usb box, ale není to na zálohy.