Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OS, který se přesunul na 2. disk

Zdravím,
mám takový "menší" problém. Na svém počítači mám 2 HDD. Ten 1. Místní disk(C:) je určený k programům a hrám a také je na něm nainstalován operační system Windows 8.1 (64x). Ten 2. Místní disk(D:) je určený jen a jen na data. Před tím než jsem nainstaloval OS na první disk, tak jsem samozřejmě ten druhý formátoval. Pak jsem ten druhý disk odpojil a dal jsem si tam místo něj nový disk. Jenže Windows nešel nabootovat. Tak jsem nový disk odpojil a vrátil tam zase ten druhý. Nabootoval jsem v pohodě a pak když jsem se kouknul do Správa počítače tak jsem byl překvapen viz obrázek1 7sq6IS3 Jak se to mohlo stát a jak bych mohl mít zase systém na svém prvním disku? Také je velice divné, že průzkumník ukazuje, že disk s operačním systémem je furt Místní disk(C:) viz obrázek2 USQb26n ...Obsah Místního disku (D:) 8ycUY72
Za všechny možné rady děkuji :)

Problém je, že nevieš ako sa inštaluje OS... Nevieš, ale predsa sa do toho montuješ...

Nachystaj si inštalačné DVD a a sprav čistú inštaláciu OS vrátane formátu disku znovu a poriadne. Predtým odpoj všetky ostatné disky, kde nechceš, aby sa Ti OS "omylom" nainštaloval.

Aspoň si to vyskúšaš a snáď aj naučíš... :-)

Jenže Windows nešel nabootovat.

nezvládl jsi ani fyzické zapojení konektorů, který disk je první, ani volbu v biosu.
když vidím ty aplikace: ccleaner, gforce experience, photoshop, utorrent, chrome, avast, k tomu průzkumníkova okna na fullscreen, napadá mě jen - totální lameřina.
nech si to od někoho nainstalovat znovu a pořádně.

Nechápu, co ti přesně na tom vadí. Je možné, že to třeba špatně nainstaloval, ale tu větu začínající "když vidím...." vážně nechápu. ccleaner používá kde kdo | software ke grafice taky v pohodě | photoshop ukazuje, že ten člověk třeba něco umí a nemá jen blbý kecy | utorrent taky má většina lidí | co ti vadí na chrome fakt nechápu. Používat IE je na vlastní nebezpečí... | Poměrně dobrý antivirus zadarmo. | Fullscreen, proč sakra ne, jestli je tak zvyklý s tím pracovat, tak proč ne. To je jako kdyby jsi se podíval na dům a řekl, že se ti nelíbí stěny, zahrada a okna a usoudil, že je to dům nějakého idiota...
Ostatní se aspoň nějak snaží pomoct