Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Power banka k notebooku

Zdravím, koupil jsem si asi tak před měsícem tento notebook http://www.notebookocean.com/msi-ge72-2qf-apache-p ro-specs/ . Problémem je, že i když na něm pracuji jen ve wordu, tak baterka vydrží jen něco okolo 2-3 hodin. Vzhledem k tomu, že bych ho chtěl používat i na výšce na přednášky, tak bych potřeboval aspoň dvojnásobek. U tohoto typu však nemohu baterku vyndat a nahradit ji jinou (nabitou). Přemýšlel jsem tedy o koupi něčeho jako je power-banka na mobily. Máte s tím nějaké zkušenosti nebo jiná řešení jako například nějaké "speciální dobíjecí zařízení"? Úsporný režim, zmenšení jasu a povypínání nepotřebných běžících programů již praktikuji. Předem děkuji za odpovědi :)
Přeji příjemný večer

Nějaký konkrétní návrh bys prosím tě neměl? :) Co jsem koukal, nejsou moc za hubičku, s čímž se dá samozřejmě počítat. Rád bych se vešel do takových 2-3 tisíc, ale muselo by to sedět na můj laptop :/

To ano, vepředu jedna zásuvečka je, ale abych s sebou nosil prodlužku přes rameno a poslouchal kecy profesora o tom, jak o ni v jednom kuse zakopává... :D a ten kufřík určitě není špatná věc, akorát mít pár desítek tisíc navíc... což jako student bohužel nemám :(

Konkrétny návrh Ti nedám, pretože netuším ako vymysleli páni inžinieri napájanie v ntb...
Pozri sa na AC adaptér a uvidíš aké výstupné napätie a výstupný prúd vie dodať nabíjačka.
Tým netvrdím, že ntb aj pri plnej záťaži "spapá" takú energiu (adaptér sa dodáva s rezervou), ale ak si aj kúpiš nejakú "vhodnú" power banku, ktorá ale nemá parametre ako AC adaptér dodávaný k ntb, potom sa môžu stať tieto veci:

1. Všetko môže fungovať na 100% aj pri plnej záťaži
2. Všetko môže fungovať, ale nie pri plnej záťaži
3. Nič nebude fungovať na 100%
4. Fungovať bude iba nabíjanie batérie pri vypnutom ntb

A vieš prečo? Lebo elektronika v ntb si môže myslieť, že si pripojil ntb na el. zásuvku a bude chcieť nabiť baterku na plnú kapacitu a dodávaná energia proste nebude stačiť.

Preto by som bol pri voľbe power banky veľmi obozretný... A áno - "nejsou moc za hubičku". Tie lacné "odrbávatka" ani nekupuj!

Jop, o těchhle z alzy jsem také přemýšlel, ale u hodně z nich by se spíše pouze snížila rychlost vybíjení, než že by se měl nabíjet. To ještě pokud by to vůbec fungovalo :/ Ale jako způsob řešení se to rozhodně počítá taky :)

To si si kupil nabuseny herny notebook a teraz sa divis ze nevydrzi :) Keby si si kupil nejaky baytrail, tak by vydrzal trebars aj 9hodin a nemal by ani ziaden vetrak :)

Existuju aj powerbanky pre notebooky, ale dobre by bolo najst si taku ktora zvlada vykon jak original nabijacka. T.j. ak je orig nabijacka napr. 90W tak potrebujes aj banku s 90W vystupom.

Este skus setrenie sposobom ze si v ovl.panely energia nastavis profil max battery, a skus v nom aj obmedzit CPU min aj max na minimum (nejake 5% ci kolko) aby nerobil speedstep nahor. To by mohlo teoreticky usetrit dost. Ta nvidia grafika sa asi neda uplne vypnut, ale neviem kolko zere ked sa nepouziva. Nastav si pripadne aj vypinanie disku ak sa nepouziva, ale ten word ti asi bude furt neco zapisovat takze to je asi naprd.

Víš co... mně se moc nechce kupovat si další, protože bych asi musel nosit s sebou 2... nechtělo by se mi moc nechávat někde na koleji za papírovýma dveřma noťas skoro za 40... :/ ale taky to není špatná alternativa. Mám jeden starší noťas, sice už je to takový děda, ale word na tom funguje https://www.alza.cz/hp-probook-4540s-d333925.htm#a lternativy bohužel je však docela těžký, a tak by případný pohyb s oběma noťasy nebyl nic příjemného, ale furt lepší, než vybitý noťas :D

Jak úsměvné, utratil jsi snad pětatřicet tisíc za takovou plečku (srovnáno se stolákem v téže cenové relaci) kvůli přenositelnosti, a stejně je to stroj nepřenositelný :-)

The power source is a 6-cell Lithium-Polymer 60Wh battery.

Máš snížený podsvícení a jedeš na nějakým úsporným režimu? 2 hodiny ve wordu, to se mi nějak nezdá.

Nieco tam neni vporiadku to musi podla mna vydrzat dlhsie. Nemas tam nejaky vir co furt vytazuje grafiku alebo neco?
Ked hras tak to vydrzi kolko?
Lebo ked hras tak to zere kludne aj 80W apod, a ked nehras tak povedzme tipnem si 20W aj s displayom, a to musi byt vidiet na vydrzi (hodnoty len tipujem mozu byt uplne ale ta vydrz pri nehrani musi byt niekolkonasobna oproti hraniu)

Podědil jsem posledně, co jsem byl s autem v servisu, nějakej Asus Eee 1201HA využívanej snad 5 let na diagnostiku (přes noc nabíjení, přes den na baterku). Že prý chtěl už déle dotykový a ten Asus konečně umřel, tak jestli bych mu nějakej vybral a tento si klidně nechal. Vybral jsem Dell skrz NBD záruku a netbook si odvezl, vyměnil ramku a využívám ho (zatím potají) na neúspěšné znásilňování literatury. Píše se na něm relativně dobře, když beru v potaz, že byl 5 let na dílně a i přes to, že normálně píšu na mechanické klávesnici jsem zatím rakovinu prstů nedostal :-). A baterka? Po těch 5 letech vydrží na takový psaní i 8 hodin. Nedíval jsem se, kolik může dneska v bazaru stát, ale pff - dvojku? A váží tak kilo a kousíček. To by ti problémy nevyřešilo? :-)