Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s Wifi kartou (pravděpodobně)

Dobrý den, mám problém s připojení k internetu, ale to jen přes Wifi. Problém je ten, že rychlost kolísá a to od 1 až 40 Mbits a občas přestane na pár sekund internet fungovat úplně. Problém je jen u toho to NTB na ostatních je rychlost stabilní +- 35 Mbits a to ty notebooky jsou úplně jiná kategorie, cena cca 8000, ale na které se problém vyskytuje je za 30 000 ( https://www.alza.cz/acer-aspire-v17-nitro-black-ed ition-d2217189.htm#alternativy )

zkoušel jsem různé věci, jako: instalace různých ovladačů, odstranění šetření energie, když není pod zátěží atd, přenastavit kanály na wifi a další...nic nepomohlo

Když jsem koupil externí Wifi kartu (skylink cca 600kč), tak problém přestal, ale není to tak rychlé jak by mělo, protože externí neni samozřejmě tak výkoná a má i další nevýhody. Takže predpokládám, že problém je v té Wifi karte, když přes ten externí šunt to šlo lépe, než která je jako stálá součást.

Tak se ptám, jestli by výměna pomohla, kdyby se koupila nějaká kvalitnější/výkonější (místo té, která tam má být) a jestli je vůbec výměna možná...

NTB : https://www.alza.cz/acer-aspire-v17-nitro-black-ed ition-d2217189.htm#alternativy
Win : 8

PS: pres kabel to jde v pořádku

Děkuji za rady.

Este si v spravci zariadnei u tej wifi karty vypni setrenie spotreby. Ked to nepomoze tak by som to trebars otvoril a najprv pozrel ci su spravne zapojene anteny, cinan mohol zabudnut :-)
Ale ked to je v zaruke mozes skusit aj reklamaciu, netusim (potom zas ale mozes dostat este horsi kus :D)

P.S. a na routeri napevno dat normu WPA2 AES aj vsetko napevno, ziadne automaticky ani lomitka.

Jak říkám, já už to řeším dlouho a zkoušel jsem ledacos i to setření spotreby jsou vypnul (to jsem psal i v uvodním textu ale blbě jsem to popsal) a ty anteny to nevim, to by se mi koukl někdo jiný, ale ja s tim byl i na alze, aby zkontrolovali funkčnost/zapojení a prý je to OK, takže asi fakt jen nektvalitní wifi karta.

S tím routerem uz mam presne tohle udělane, ale jak řikám, nic nepomohlo.

PS. jeslti pujdu do jiny karty mohl by mi někdo napsat jaky tam je slot ja to nemuzu najit a kdyby byl někdo hodně ochotný doporučit nějakou jinou kartu? (co jsem četl tak nejlepši má prý Intel)

Davaj tam radsej ta co patri do toho notebooku, nemusi to byt 100% kompatibilne s inymi (zapinanie a vypinanie je prorietarna vec vyrobcu ntb). Inac je to normalny miniPCIe slot.
Aj acer ma urcite na webe ovladace pre viac roznych si tam pozri ake tam daval, a skus si najst pre ten acer nejaku inu. Stejne to zozenies len niekde po ebay apod. alebo u znackoveho servisu aceru apod