Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změnily se mi ikony

Ahoj po dlouhé době, vím že podle nadpisu si můžete myslet, že už zde bylo několik problémů a jsou vyřešeny, ale já mám trošku jiný problém, zkusím vám ho popsat.
Včera mi sestra vlezla na PC a nainstalovala program na skype voxal change vioce nebo nějak tak nevím jak je to přesně, no a od té doby se mi změnily jen některé ikony souboru s příponou JPG, PNG, RAR, ISO, HMTL, no asi jich bude víc, zde jsem napsal jen ty co jsem zpozoroval, no obnovil jsem ikony od HTML, JPG a PNG jsem obnovil taktéž ale né na základní no prostě už se odlišují od ostatních , no ale stále jsem nezměnil ikony s příponou ISO a RAR. U toho rar je to divné změnily se ikony jen u některých rar souborů. No nevíte někdo jak je obnovit?
Přiložil jsem fotku s obrázek ikony na které se mi změnily.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Restartoval si to uz dufam. Vymazat iconcache by mozno este pomohlo (to si musis googlit, musis zaki…
MM.. 07.02.2016 21:23
MM..
Zkoušel jsem je resetovat v regeditu, iconcache jsem smazal, zkoušel jsem to projet spybotem, avaste…
Destro06 07.02.2016 21:32
Destro06
Coze si resetoval v regeditu? Tu iconcache si mazal jak presne? Ono to neni vobec trivialne. (ak bez…
MM.. 07.02.2016 21:34
MM..
Někdo na nějakém foru, teď nevím jestli to bylo zde nebo jinde ale radil tohle (přiložený soubor). i…
Destro06 07.02.2016 21:38
Destro06
Tak si to robil blbo. 1. spustis si totalcommander 2. ctrl-alt-del spravca uloh zakillujes prcoes e…
MM.. 07.02.2016 21:50
MM..
.. namiesto toho totalcommandera sa da pouzit aj trebars prikazovy riadok, potom cd do patricnej zlo…
MM.. 07.02.2016 21:58
MM..
v totalcmd nevidím skryté složky..
Destro06 07.02.2016 22:09
Destro06
Tak si ich zobraz v nastaveni. Menu options - prva ci druha sekcia, uplne hore.
MM.. 07.02.2016 22:22
MM..
Jo, našel jsem to potom, no tak jsem to udělal podle tvého postupu a nic se nezměnilo. nový
Destro06 07.02.2016 22:33
Destro06
Tady je na to batka (spusť to jako správce). nový
IQ37 07.02.2016 22:52
IQ37
Skús si ešte skontrolovať priradenia - Štart - Predvolené programy... nový
pme 07.02.2016 22:42
pme
No tak tam lze ale změnit pouze program ve kterém se to má spustit. Zkusím znova instalovat winrar a… nový
Destro06 07.02.2016 23:11
Destro06
winrar máš legální = placený? máš ještě více sw z uložto? tak se začni starat o zobrazení přípon sou… nový
lední brtník 08.02.2016 00:03
lední brtník
Zkusím znova instalovat winrar a daemon.. no odinstaloval jsem ty dva programy a ikony se změnily do… nový
Karel04 08.02.2016 00:34
Karel04
No mě je to úplně jedno, co mám jsem zvyklí na win, zkušební verzi používám už několik let no, nevid… nový
Destro06 08.02.2016 01:33
Destro06
Ked si vo win otvoris sekciu predvolene programy tak tam je a) sekcia o priponach kde sa da pozret s… nový
MM.. 08.02.2016 01:39
MM..
Je aj mozne ze nejaky vir poskodil tie exe subory (ikony su ulozene v exe daneho programu). Uz si sk… nový
MM.. 08.02.2016 01:40
MM..
Jestli je to takhle posahané,tak to zkus naopak. Nainstaluj si třeba IrfanView,je zadarmo a umí skor… nový
Karel04 08.02.2016 09:14
Karel04
To vypadá, že si ten nainstalovaný program přisvojil určité typy přípon (asociace na daný program).… nový
IQ37 08.02.2016 00:28
IQ37
No, právě že když jsem program odinstaloval, tak se vůbec nic do původního stavu nevrátilo, zkus to… nový
Destro06 08.02.2016 01:09
Destro06
Body obnovy co? poslední
IQ37 08.02.2016 21:34
IQ37

No tak tam lze ale změnit pouze program ve kterém se to má spustit. Zkusím znova instalovat winrar a daemon.. Co jsem se díval protože je změněné vše co má něco společného s WINRAR a ISO.. soubor CCD, CDI, B5T, B6T, BMP, CR2, CRW, DNG, ERF, EXR, GIF,a je toho fakt hodně většinu ani neznám..

EDIT: no odinstaloval jsem ty dva programy a ikony se změnily do normálu.. teď musím znova nainstalovat a napíšu co to udělá..
ale přece jenom se ikony změnily u programu které odinstalovat prostě nemůžu, takže tohle řešení není.

Zkusím znova instalovat winrar a daemon..
no odinstaloval jsem ty dva programy a ikony se změnily do normálu.. teď musím znova nainstalovat a napíšu co to udělá..

Na winrar se vykašli a stáhni si třeba 7-zip,je zdarma.A daemona zatím nech,až vyzkoumáš,jestli to zlobí dál.A při instalaci jakéhokoliv programu si dej vždy volitelnou instalaci,ať vidíš,co vše se tam pokouší nacpat.A taky hned na vše neklikat OK nebo Další,ale číst a vypínat přednastavené"bonusy" nebo asociace souborů,které má ten program převzít.To bude ten Tvůj případ.

ale přece jenom se ikony změnily u programu které odinstalovat prostě nemůžu, takže tohle řešení není.

Jestli to pomohlo u těch předešlých,tak toto odinstaluj taky a při nové instalaci udělej,co Ti radím.

No mě je to úplně jedno, co mám jsem zvyklí na win, zkušební verzi používám už několik let no, nevidím v tom rozdíl.

No ony to ani nejsou programy ale prostě souboru typu CR2, CRW, ERF, NEF, ODT, RAF, TGA, TIF, TIFF.. to už jsou všechny soubory co mají tu divnou ikonu, no a ještě teda PNG a JPG, JPEG ale to jsem vyřešil změnení prohlížeče fotek, když tam dám zpět windows prohlížeč fotografii tak je tam zase ta divná ikona.. no ale fotky teď budu otvírat ve Fotogalerii od Microsoftu, jako nějak extra mi to nevadí no.

Jestli je to takhle posahané,tak to zkus naopak.
Nainstaluj si třeba IrfanView,je zadarmo a umí skoro všechno s obrázky.A při instalaci by to mšlo nabídnout,pro které soubory se má nastavit.Tak tam dej všechno snad kromě těch,které máš v pořádku a otvíráš je jiným programem.Ikony od souborů by se pak měly změnit na takovou červenou kaňku a otvírat se tím Irfanem.

To vypadá, že si ten nainstalovaný program přisvojil určité typy přípon (asociace na daný program). Jeho odinstalací nebo změnou toho přiřazení, by se to mělo vrátit do původního stavu (nebo do výchozího stavu Windows). Možná by pomohl nějaký dřívější bod obnovy.
Sestra ještě žije?

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru