Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzdálený příkazový řádek (windows)

Dobrý den,
sháním nějaký volně dostupný program, který by umožňoval spouštět na jiném počítači s windows xp v lokální síti programy (konkrétně hudbu). Něco, jako je VNC/vzdálená plocha, ale bez grafiky. Existuje nějaký "vzdálený příkazový řádek"?

Jinými slovy, chtěla bych z jednoho počítače nějakým rychlým příkazem bez klikání spustit přehrávání hudby na jiném počítači.

Děkuji za jakoukoliv pomoc.

"Vzdálených příkazových řádků" je spoustu (namátkou Telnet přímo v systému, Remote Command Console z resource kitu...) ale problém je ten, že ne každá taková session umožňuje přenášet zvuk. Aby to hrálo, musí to běžet místně na konzoli toho počítače, a ne v nějakém session manageru. Vzdálená plocha umožňuje zvuk "přenášet", ale dělá to pomocí vlastního zvukového ovladače, tj. není to samozřejmost. A zatěžuje se síť a kvalita hudby trpí.

Vzdáleně a místně můžeš program spustit (tj. třeba přehrávač s parametrem, např. wmplayer "x:\hudba\playlist.wpl") přes naplánované úlohy na vzdáleném počítači. Stačí kliknout na "Run" v průzkumníku otevřeném na naplánovaných úlohách na \\jmenopocitace.

Díky moc, vyzkouším ty naplánované úlohy, to zní slibně. Přenášet zvuk nepotřebuju, ten vzdálený počítač mám kousek od sebe a má lepší zvukovku a reproduktory, takže právě chci pouštět hudbu přímo na něm. Jak se dá využít třeba telnet?

Zkus prehravac VLC ( www.videolan.org ), muzes si aktivovat webove rozhrani a muzes pouste hudbu pomoci weboveho prohlizece ( ne, ten prohlizec nehraje, slouzi jen k ovladani, hraje ten pocitac, kde je pusteny prehravac )