Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade CPU

Zdravím,
již delší dobu mám CPU AMD FX 4130. Minulý rok jsem si vyměnil slabou grafickou kartu za Nvidii 970 gaming a teď bych si chtěl vyměnit zmiňovaný procesor. Problém je v tom, že tápu jestli se mi nevyplatí došetřit si už i na novou základní desku a přejít z AMD na intel. Budget není nijak veliký a určitě neplánuji kupovat drahé i7. Momentálně mám k dispozici 6 000, ale kdybych měl došetřit 8-9000 na Intel i s deskou, tak budiž. Co se AMD týká uvažoval jsem o FX 8350, ale bojím se, že jelikož se 4130 a 8350 v singe-core moc neliší, tak bych prakticky vyhodil 6 000 oknem. Jaký je váš názor? Vyplatí se koupit si FX 8350 nebo došetřit na Intel s deskou? Děkuji

došetřit na Intel s deskou uz jen kvuli moznému UPgradu do budoucna, kde u AM3+ skoncis u 8/9XX na prahistorickém chipsetu, i kdyz jde také o volbu, orientoval bych se primo na Intel, i pres to ze 83xx dokaze podat naky vykon, bohuzel v polovine her se drzi na urovni i3. Jestli jde o herni PC, tak zcela urcite Intel.