Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aux conector zo zdroja Fortron ATX-350GTF

dobry den, vymenil som zo staru maticnu dosku za Asus P5GC-MX/1333
a ostal mi tam konektor aux conector zo zdroja Fortron ATX-350GTF ktorý išiel do predchádzajucej matičnej dosky, je potrebné meniť zdroj alebo ten konektor nie je nutné zapojiť?

Sa pytam jak vypada ten konektor. Nepotrebujes ho. Do dosky sa zapaja 24pinove hlavne napajanie a plus 4pinovy ATX12V konektor (je niekde v okoli CPU). Nic viac.

BTW. ten zdroj ma podla popisu len 20pinovy hlavny konektor, to sa nemusi doska vobec zapnut, ale mozes to skusit, moze to fungovat aj s 20pinom.

Tak to este zvladne (cpu+grafika nejake 110W TDP) ale nema to moc rezervu, ked ti to predavali ako novy zdroj za viac jak nejakych 30eur alebo kolko tak ta asi dost natiahli, take zdroje maju davat zadarmo :-)
Skus ci sa ta doska s 20pinov vobec zapne (ma to len 20pin hlavny koenktor?), ak sa zapne tak snad to pojde normalne. Ak ne tak potrebujes redukciu na 24pin. Ten aux konektor sa nezapaja.

Nemusis zapajat nic, len napajanie dosky a vetrak chladica, a PWR_BTN (zapinacie tlacitko) vid navod k doske ze kde su tie 2 piny, a uz sa potom PC musi zapnut a fungovat. Zbytok kablikov su len predne USB a LEDky a veci ktore nie su nutne k chodu PC. (pozor na USB ze na ktorych pinoch je +, ptz stare bedne mavali jeden rad pinov naopak a potom si skratujes USB. Na kabliku pre predne USB je + zvycajne cerveny drat, skontroluj si obe rady pinov podla manualu k doske ci je + na USB kablikoch na spravnej strane).

Hlavne sa uisti ze pod doskou su distancky len na srpavnych miestach (tam kde ma doska otvory), aby si neskratoval nejakym distancnym stlpikom dosku zospodu na mieste kde nema dieru

velmi pekne dakujem za rady, napajal som to s ocom a natrapili sme sa, to najdolezitejsie som zistil(ze ten auxkde nemam kde dat nepotrebujem) , ostatne necham na nich nech mi zapoje a zajtra dam vediet ci sa mi pc rozbehol, v servise nam vraveli ze to zdroj rozbehne, ak nie tak sa dokupi :)