Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hluk reinstalaci NB - SSD

Zdravím, vlastním NB Asus K53SV-SX966V a dokoupil jsem si do něj 4GB Ram a SSD disk. Všechno v pohodě funguje, po reinstalaci je systém opravdu boží, ale trošku mě trápí větráček, který jede vlastně neustále. Pro kontrolu teplot používám HWMonitor, který mi ukazuje teplotu CPU v rozmezí od 55-80stupňů (55-62 v běžném provozu), grafika kolem 53-56stupňů.

Po zapnutí NB je vše v pohodě, poté, co se procesor trochu víc rozjede to pořád chladí a vychází fakt teplejší vzduch.

Také jsem myslel, že se zlepší výdrž baterie. Celkem se o ní starám a moc nepoužívám a výdrž jsem měl vždy kolem 3,5h - teď se snížila, což jsem opravdu nečekal.

Díky za rady :)

Do 5-10 %, skáče to občas na 20%, ale to je podle využívání prohlížče. Po startu ale méně. Teď mám spuštěných 6oken prohlížeče (chrome), dva Wordovské dokumenty a Google Drive.

Windows update by podle správce spuštěný být neměl, bitcoin vir je samozřejmě možnost, ale muselo by se to někde nějak projevit nejspíš

V rámci HW (chladič atd.) by to mělo být v pohodě.

Projel jsem SpyHunterem a esetem a něco málo našlo (spyhunter cookies spíš, ty jsem smazal všechny, eset InstallMonetizer.AQ v rámci PDFCreator exe souboru, ten taktéž smazán).

Spíš by mě zajímalo, zda by to nemohlo být nějakým driverem špatným/chybějícím. Instaloval jsem čisté Windows 10 z USB, takže by si to nemuselo všechno natahat, ale nezjistil jsem nic, co by chybělo apod.

Ked pises "bych měl mít" tak to znamena ze asi nemas. Skus aj nadalej tajit ze co presne odkial presne si tam instaloval, mozno pride nejaky jasnovidec.
Daj tam uplne cisty original windows zioadne zavirene z ulozto, (pouzi recovery ak je este funkcne), neinstalit ziande viry ani nic, a sledovat hluk.
Nieco ti tam vytazuje grafiku a to je tak na 90% nejaky vir (tych zvysnych 10% je ze nemas spravne ovladace pre obe grafiky a vsetko potrebne z webu vyrobcu ntb)

Windows mám originál na NB sedmičky, které jsem upgradoval a poté na SSD nainstaloval z USB znova čisté.

Nainstalováno nemám nic špatného, minulý týden jsem instaloval originál hru zdarma Most Wanted. Jinak věci do školy a do práce.

Ovladače grafické karty mám originál. Ostatní ovladače taktéž ze stránky výrobce.

Ktore su to "vsetky"? Instalil si ovladace pre obe grafiky? Nemas nahodou v biose vypnute switchable graphic a nastavene len tu silnu grafiku?

Na tvojom mieste by som skusil instalaciu tych Win znova nacisto (predtym si odzalohuj vsetko niekam mimo SSD), a hned po instalacii najprv vypni windows update v ovl.paneloch, vypni notebook nechaj ho vychladnut a potom zapni a si vsimaj ze ci to teda sa hreje moc alebo nie, s uplne cistymi Win. Ak sa to hriat nebude, tak zapni windows update, a naklikni vyjhladat aktualizacie a nechaj to moze to trvat par hodin, az doinstali tak restart, pockaj 5minut a znova vyhladat a tak dokolecka az kym tam nic nebude, a aj ovladace z webu vyrobcu, a over si ci sa to hreje alebo ne. Ak ne, tak vies ze NTB je ok a nieco si tam musel donistalit najskor zavirene.

P.S. resp. po tej cistej instalacii to odpoj uplne od LAN a nepripajaj ani na wifi (aby sa vylucila nejaka nakaza z LAN), potom nemusis vypinat ten windows update (bez LAN nebude robit nic).

Inac este preistotu skus ten MBAM v nudzovom rezime Win, a aj adwcleaner a eset online scanner (maju ho na webe esetu uplne dole), vsetko scanovat v nudzovom rezime Win. Nieco tam musis mat samo od seba sa to nebude tak hriat, a CPU nemas vytazeny tak to najskor je od grafiky.

Alebo je mozne ze jak si tam strkal ten HDD a si to rozoberal ze si nejak urval chladic od CPU ze nedrzi poriadne presne na plocho na CPU apod? Neviem ale ten ntb si kvoli tomu SSD otvaral, nie?

Tak jsem zkusil nouzový režim atd., ale momentálně vypadá, že pomohla reinstalace ovladače grafiky NVIDIA na nejnovější verzi.

Zatím nechci zakřiknout, ale vypadá to slibně :) Díky za rady

EDIT: ještě trošku je to nic moc, uvidím, jestli nezkusím znova instalaci :)

EDIT2: je to na pytel... budu reinstalovat asi

Ještě jedna věc, kterou jsem nedodal. Dlouhé vypínání - opravdu čekám, než se vypne úplně