Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 - CPU 50%

Dobrý den,

Mám problém s využitím CPU na mém PC.

OS: Windows 7 Professional x64
CPU: Pentium Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz 2.50 GHz
RAM: 4 Gb
GPU: Gigabyte nVIDIA GeForce GTX 650
HDD: WDC WD500,AAKX-001CA0 (Systém)
HDD2: ST500LT012-1DG142

Ve specifikacích chybu nehledejte, viz. níže.

Takže, před čistou instalací Windows 7 jsem měl OS Win 10, na které jsem měl využití při nečinnosti 0 - max 5 % CPU, při hraní hry CS:GO na plnou kvalitu bez jednoho seknutí, ani po spuštění hry, ani při připojení na server.

Před Win 10 (update OS, většinou instaluji čistě, ale chtěl jsem zkusit Win 10) jsem měl Win 8.1 Pro a také žádný problém, úplně stejné jako u Windows 10.

Nyní, když mám Windows 7, spustím CS:GO, základní nabídka se načítá 10 sec (u Win 10 ani né 2 sec) a při hraní na nejnižší kvalitu se hra seká natolik, že se nedá hrát, využití CPU 100 %.

Při dlouhodobé nečinnosti Win 7 (asi 5 min) stále využití CPU 50 %.

Jinak, Win 7 naběhne i se zadáním hesla a zobrazení plochy do 30 - 40 sec, takže v HDD chyba nebude, a navíc se žádné specifikace PC nezměnily.

Děkuji Vám za případné rady, děkuji.

Win7 si po instalacii pol dna stahuje updaty, a pri tom vytazuje jedno jadro CPU, tak to nechaj 5hodin bezat alebo si tie updaty naklikni rucne a nechaj to 5hodin bezat, apod. Po restarte opakovat. A nehnat to, nechat to vzdy aspon 10minut ukludnit az potom klikat na restart.

A jinak, mohu vědět název procesu (služby), popřípadě v kterém stromu procesu se proces nachází?
Díky
automatické Aktualizace jsem zakázal, a o tom, že by si Win 7 instaloval samostatně aktualizace, to slyším po prvé, no, alespoň nová zkušenost :D

Ovladače jako vždy instaloval já, dělalo mi to i před tím, ale pak to přestalo a jelo bez problému, ale teď je to už 2 den. Ovladače jsou zde ty samé, jako na Win 8.1 a Win 10, není to můj první ani poslední OS, který jsem instaloval, něco více mám za sebou, ale tady vážně nevím, jinak, díky za radu, zkusím to.

Hele, řeknu ti to na rovinu, nemusíš se se mnou bavit jako s laikem :D Psal jsem, že mám něco málo za sebou, ovladače jsem stáhl přímo od výrobce, a to pouze na GPU (GTX 650), žádne jiné jsem nikdy nestahoval (alespoň né pro tento PC), tento problém nastane vždy jen u Win 7 ale do 1 dne zmizí, teď to ale neplatí, proto se obracím na Vás, a ano, nastavil jsem si Upozorňovat na aktualizace ale nestahovat a neinstalovat, a žádná podstatná aktualizace zde není.

žádne jiné jsem nikdy nestahoval

takže žiješ jako 95% bfu v představě, že se to snad instaluje samo.

máš nějaký hw = základní desku s chipsetem z nějakého roku. když použiješ verzi windows tak o 2 roky mladší, už by mohla tento chipset znát a tím pádem si celkem bude rozumět se základní deskou, protože obsahuje nějaké ovladače pro ten chipset. uspávací režimy třeba nebudou úplně dokonale fungovat, ale jinak to pojede rozumně.

pokud ale použiješ starší os (třeba win7), který má jen nějaké obecné ovladače protože tak novou desku nezná, dopadneš právě tak jak to popisuješ a jak dopadá 95% bfu.
nemá cenu řešit, jestli jsi instaloval sp1, prostě nainstaluj nejdřív ten chipset driver.

ve výpisu hw jsi ani neuvedl typ základní desky - právě proto, že laici vůbec neví, že se má něco instalovat.