Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD-RW a monitor dosluhují?

Ahoj mám 2 dotazy..
První se týká DVD-RW mechaniky, přestala číst CD, snahu má, ale nepřečte originál, pálené nic, ani při bootování. S DVD pracuje normálně, vypaluje i čte, tak se chci jen zeptat jestli má smysl, zkoušet něco s firmwarem, čistit apod.? Nebo rovnou koupit novou.
A druhá to mě pálí trošku víc..nejspíš mi dosluhuje monitor:-( Občas v něm "lupne" a obraz se po stranách ořízne, to bych ještě přežil, ale teď se začalo stávat to, že zmizí obraz, a tak 5minut mám černou obrazovku, pak jde monitor vypnout/zapnout a normálně naskočí, je AOC 7Klr a je starý tak 4roky monitor předtím mi vydržel v podstatě jednou tolik. Nesetkali jste se s tím někdo? Monitor je taky náchylný na jakýkoliv otřes, a to tak, že se zatřese i obraz.
Díky moc za cokoliv

ten monitor mi to kdysi dělal taky, - to lupání, bylo tam hafo prachu, a přes něj "střílelo" VNko...odpojit od sítě, otevřít, vybít kapacity, vzd.sprejem vyfoukat...mě to pomohlo - pokud si na to netroufáš, je lepší to svěřit někomu zkušenějšímu...