Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako na "otvorit v programe" . . . Win7

mam typ suboru, ktory som otvaral z menu Otvorit v programe, tam som si vybral otovril . . . teraz mam novsiu verziu, ale ked kliknem otvorit v a nezvolim ten program co tam uz mam, ale dam prehladat a vyberiem novsiu verziu, stale otvara v tej starsej, ma niekde zapisanu aj cestu . . .ak premenujem starsi exe a postupujem rovnako, ani mi neulozi nazov, proste si pameta to stare umiestnenie . . . ako sa ho zbavim????chcem siz atial ponechat aj starsiu verziu . . .

Dobrý den,...

Otvorte ovládací panel -> Programy -> Predvolené programy -> Pridať Typ súboru alebo protokol k programu.

Zde vyberte príponu súboru ktorá sa má otvárať v určitom programe a zadajte požadovaný program (novšiu verzi)

nieje oznaceny ako predvoleny, pouzivam to velmi casto, tak som si nechal predvoleny notepad . . . islo mi o to, aby mi v ponuke Otvorit v ponukal novy . . . vo vybere sa neda zmazat, zatial som to poriesil editaciou registra . . . ale je to chore riesenie :-), prave preto som hladal nejake normalnejsie :-) napr Del na prislusny program . . .