Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se systémem (Windows XP)

Dobrý den.
Velice se omlouvám, že název není zcela přesný, protože toto je úplně poprvé co se mi něco takového stalo. Ohledně problému, jedná se o stolní počítaš, Windows XP, zcela byl nový,bez závad. Ovšem dnes se poprvé stal problém, že Windows XP nenaskakuje, abych byla přesná, počítač zapnu, rozsvítí se kontrola a dále se již neděje nic. Zkoušeli jsme vypnutí, zapnutí a taky trpělivost, zda se počítač uráčí něco provést, ale opravdu si nejsem jistá, co by to mohlo být.

Prosím a děkuji.

Ked nevidis na displayi vobec nic, tak je nieco v PC vadne, to sa da spravit najskor len vymenou vadneho komponentu. Skus si NumLock klavesu ci prepina LED na klavesnici, ak ano tak funguje aspon doska+CPU+RAM, ak ne tak nenabehlo vobec nic (zavada na zakl.doske alebo zdroji apod). Treba skusit aj uplne to vypnut z 230V na minutu, a pripadne knoflikbaterku na zakl.doske inu a skusit RAM po jednej v roznych slotoch.

Omlouvám se, je tam přepínač, vzadu, jak jste říkal ale už jednou jsem to zkusila a nedopadlo to vůbec dobře, počítač se vypálil, doslova, ale když tak vzpomínám, už jednou se zobrazilo menu, takové to Windows XP ohledně příkazů, protože se počítač jednou vypnul a naskakovalo tohle. Potom to šlo v pořádku.

Počítač neví, z čeho má načíst zavaděč operačního systému, nemá z čeho nabootovat. Chtělo by to zjistit, jestli BIOS, tedy základní řekněme "systém" desky "vidí" pevný disk. K tomu se potřebuješ dostat do BIOSu. Na obrazovce také vidíš nějaké ENTER nebo F2 SETUP atd?
Ale zřejmě to bude nad tvé síly.