Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cpu fan ako case fan

Zdravím, na skrini mám hodený stock cpu vetráčik a rozmýšlal som že ho použijem nech si fúka v bedni ale pri zapojeni sa roztočí na max otáčky. Na nete som cital že sa to dá spraviť len potrebujem vedieť presne ako. na fane sú 4 drôty žltý,modrý,červený a čierny . Vopred dakujem za pomoc.

Zapojis to do dosky ak doska vie regulovat aj system fan, a nastavis si v biose co chces.
Alebo spojis PWM drat na GND (nezavisi to na farbe ale na pozicii na konektore, PWM je krajny), ale PWM nula je u mnohych vetrakov uplne vypnutie, takze by si si musel vyrobit niecim PWM signal, a to podla toho jak sa pytas u teba momentalne nehrozi.