Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno adaptér síť ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu ip

Dobrý den,
Do rukou se mi dostal vyřazený počítač z firmy, na který se mi podařilo nainstalovat Windows 8.1 přes usb. Bohužel se mi ale stále nedaří připojit k internetu přes ethernetové připojení.
Už jsem hledal jak tento problém vyřešit, ale žadné z řešení jako resetování adaptéru, povolení připojení, resetování routeru a opravu pomocí toho opravdu užitečného windows nástroje...

V tématu kde se řešil stejný problém jsem viděl, že je potřeba pro nějakou diagnózu problému vypsat příkaz ipconfig all, který přikládám, ale ani v jednom tématu se nejednalo o desktop, a ani jednou nebyl problém vyřešen.

K informacím o pc, Procesor je tam Intel Core 2 Duo E7400, a 4GB operační paměti. Síťová karta to vypadá že je interní, kdyby byla externí mám jich doma dost, ale není je kam připojit, mám jen starší verze.

výpis ipconfig:

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : pc-doma
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Síť Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Atheros L2 Fast Ethernet 10/100Base-T - a
daptér
Physical Address. . . . . . . . . : 00-22-15-73-E8-11
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::f9a9:1edf:dadd:6c71%3(Preferred)
Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.108.113(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . :
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 50340373
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1E-4E-AB-64-00-22-15-73-E8-11

DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter isatap.{F570CD9A-1550-45DD-963E-01097FE93AE7}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Předem děkuji, těm co se budou zabývat mým problémem, a přistoupí k vysvětlení vstřícně. Děkuji

Máš tam privátní IP adresu kterou Windows přidělí pokud se mu nepodaří načíst IP adresu z DHCP routeru. Také tam nemáš IP adresu brány. To znamená, že síťová karta PC se nepřipojila k routeru. Zkontrolovat kabely, zkusit jiný kabel, jinou LAN zásuvku v routeru. Router je jaký?
EDIT: v routeru je zapnuté DHCP? Kontrolky LAN připojení svítí - blikají na PC i na routeru?

Router - ZyXel prestige 600 series, jsou z něj na internet připojené další dva počítače kterým funguje připojení k internetu bez problému.
Na poprvé jsem zkoušel kabel kterým je připojený právě jeden z počítačů ale výsledek byl stejný. V routeru jsem zkoušel tudíž i víc zásuvek.
Zkoušel jsem i připojení přes switch, ale to bylo nejspíš zbytečné. Jen pro moji spokojenost a ujištění, že to opravdu nejde.
Znamená to tedy, že nejpravděpodobnější je nefunkčnost síťovky ?

Ještě mohu přidat "výpis" který se mi zobrazuje v Síťových připojeních v počítači:

Když otevřu síťová připojení, tak pouze hláška Identifikace a připojení k internetu není k dispozici.
Vlastnosti: (po otevření detailu)
Výrobce: Atheros
Popis: Atheros L2 Fast Ethernet 10/100Base-T - adaptér
Verze ovladače: 2.6.7.23
Fyzická adresa: 00-22-15-73-E8-11

No jasně, to je modem router a v základním nastavení v něm pro připojení PC přes LAN fungují jen dvě zásuvky. Je třeba v nastavení routeru povolit používání všech 4 LAN zásuvek pro připojení LAN. Jedna je v základu pro IP Tel. a druhá teď honem nevím. Teď ti neřeknu přesný postup, tento router nemám u sebe ale v práci.
Jinak je to "dobrá vykopávka" :-)

No možná jsem tě trochu zmátl, ale máme pod modemem switch ze kterého jsou právě zapojené ty dva pc, takže v z modemu jde jen jeden kabel do switche, a já jsem zkoušel zapojit kabel pro pc kde řeším problém jak do routeru tak do switche ale výsledek je stejný.
A už jsem zkoušel připojit tento "problémový" pc přes kabel, který je normálně zapojený do jednoho z plně funkčních pc, tak nevím jestli je tohle řešením :)

Chlape.. Připadám si trapně :D
Problém jsem vyřešil, ale moc nechápu proč se mi to podařilo až teď.. prostě jsem z toho jak si napsal usoudil, že zkusím vyzkoušet komplet všechny konektory na routeru i switchy, a opravdu to vypadá, že jen pár z nich je standartně zapnutých.. :)
Pc je připojené, vyřešil jsem to pouze zapojením konektoru do jiné "zásuvky" :)

Děkuju za pomoc, sám bych asi hledal pouze složitá řešení :)