Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čierny obraz pri spúšťaní hier

Dobrý podvečer v poslednej dobe pri spustení hry ukáže iba čiernu obrazovku a notebook iba zamrzne iba hudba zvykne ísť ked mám dačo spustené a musím ho potom natvrdo vypnúť. Najprv som si myslel, že to je aktualizovaním ovládačov tak som dal obnovu na pár dní dozadu a išlo mi to normálne ale po dvoch dňoch zase ten istý problém a to neprebehli žiadne aktualizácie. Skúšal som aj či mám v poriadku grafickú ale žiadny problém nenastal. Mám 2 ročné Lenovo ThinkPad Edge E540 a pred mesiacom dva som ho aktualizoval na W10.

Najprv skus trebars len restartovat Windows. Potom to funguje? Ak ano tak ti nefunguje grafika spravne po "vypnuti" co je u novsich win len sleep ak je aktivne "rychle spusteni". Ked restart pomoze tak bud deaktivuj rychle spusteni, alebo nainstal vsetky spravne ovladace pre ten ntb a Win10 (ak na webe lenovo vobec nejake su)

No skúsil som to a robí to stále ovládače mám tiež najnovšie skúšal som to aj v inej kompatibilite či rovno pustiť cez nvidiu ale stále mi to spraví ale downgrade na 8.1 sa mi nechce to radšej ako posledná možnosť.

Skusil si co? Navrat systemu na presne ten den jak vtedy ked to pomohlo?

A ovladace namas mat najnovsie, ale spravne pre dany notebook, a pre obe grafiky ked tam je switchable. Neni to jedno.

P.S: moze to byt ale aj HW problem (a to opravenie po navrate systemu bola len nahoda lebo si popri tom niecim pohol napr. mechanicky vekom ntb apod)