Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porovnání notebooků, zejména jejich pevných disků a baterií

Zdravím,

již delší dobu váhám mezi dvěma notebooky.
Procesorem, grafikou jsou téměř stejné, liší se typem pevných disků a typem baterie.

Lenovo:

https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-700-15isk-black -d4039801.htm

K porovnání:
-2 disky, Duální pamět: SSD 128 GB, HDD 1000 GB
-3x článková baterie, s kapacitou 45 Wh

Dell:

https://www.alza.cz/gaming/dell-inspiron-15-7000-c erny-d3834844.htm

K porovnání:
-1 disk, hybridní: SSD 8 GB, HDD 1000 GB
-6x článková baterie, s kapacitou 74 Wh

Otázky:

-Jaký je rozdíl mezi pevnými disky? Zapisujou se data odlišně (tzn. u Lenova musím zvolit na jaký disk budu zapisovat; u Dell-u to nelze?)

-Je velký rozdíl je mezi bateriemi s ohledem na výdrž a životnost baterie

Srdečně díky za odpověď.
Vinc

SSD 128 a HDD 1000 urcite znamena, ze na C: budes mit 128GB a na D: bude 1000. Je to optimalni reseni. Na SSHD 8+1000 mas bud jen C: nebo i dva disky C: a D:, ale znamena to, ze 1000 je pristupnych a 8 je cache, kterou ty nevidis a o tu se stara firmware disku.

3x clankova versus 6x clankova neznamena sice ze 6cl (clanku) bude mit dvakrat vetsi vydrz nez 3cl, ale 6cl bude mit rozhodne o dost vetsi vydrz, take to ale bude tezsi. S zivotnosti baterii to primo nesouvisi, snad jen, ze 3cl se budou rychleji vybijet a pocet nabijecich cyklu je predem dany, takze prakticky 6cl by melo vydrzet dele.

Duálny disk (SSD+HDD) je omnoho ideálnejší , OS i aplikace načítavajú rychleji, ak je potreba rychlosť tak SSD, ak potreba dlhodobo pracovať bez elektriky tak s lepší baterií. Bud si vybereš jedno nebo druhé, ja osobne bych bral duálny disk. Ale to je skôr individuálne.

Jen dodám že rychlosť samostatného SSD je cca 550MB/s (priemerne) čož SSHD má rychlosti v priemere tak 160MB/s.
Ideálne je mať SSD na OS a aplikace, a HDD na data.

Prioritou je práce s grafickým softwarem Archicad.

Tak to bohuzel neporadim, plati jedna absolutni zasada, nemusi se komukoli libit, ale kazdy opravdovy expert vam to potvrdi:

Na 3D modelovaci nastroje nejsou notebooky urceny a vyhradne pouzivame desktop PC a to sice profesionalni stanice urcene pro graficke prace.

Samozrejme, jestli je to jen nouzovka na cesty a na prezentace zakaznikum, tak je to v podstate jedno. Na prenaseni je stejne nejdulezitejsi parametr vaha a nejake ty gramy ubydou i pouzitim jedinneho SSD disku, byt vetsiho (500GB by mohlo stacit). Klasicky disk nebo SSHD vymontujete a date jako externi zalozni disk (na toto je lepsi klasicky disk nez SSHD).