Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pipacek

Caute, pri startu pc me nejede monitor a pc jednou dlouze pipne a pak 3 krat kratce, poradite mi co to je? Zakladni desku mam asus

No on chtěl karel naznačit,že podle počtu pípnutí se pozná typ závady.Jen to má každý BIOS jinak,takže si to musíš najít.Prostuduj si někde na konci manuálu k základní desce Poruchy nebo hledej beep codes.
Takže máš asi AWARD BIOS a vadnou graf.kartu.

AWARD BIOS beep codes
1 long, 3 short-Video card not detected (reseat video card) or bad video card

AMI BIOS beep codes
1 long, 3 short -Conventional/Extended memory failure

IBM BIOS beep codes
1 Long and 3 Short Beeps.- Video (EGA) Display Circuitry.