Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který ntb do 30 000Kč

Ahoj, který z těchto ntb v již zmíněné cenové relaci byste mi doporučili?
https://www.alza.cz/dell-inspiron-15-7000-cerny-d3 861615.htm
https://www.alza.cz/gaming/acer-aspire-v15-nitro-b lack-edition-ii-d3809862.htm
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-700-15isk-white -d4039802.htm

K čemu ho budu používat?
Nejčastěji na práci s cady, úpravu fotek ve photoshopu, úprava videa v Sony Vegas, klasické psaní dokumentů a na cesty (kompaktnější rozměry, do cca 15,6"). Vím, že se to nemá, ale občas na cestách padne nějaká ta hra (typu GTA, Need for speed nebo Outlast).
Pokud by byl i nějaký lepší, tak budu jen rád, když mi ho poradíte. :)
PS: Pokud máte nějaké zkušenosti s reklamací ntb, tak bych ty bych také uvítal, slyšel jsem, že Lenova jsou s reklamací k ničemu, jelikož ty servisy jsou až někde v Německu a Acery jsou prý poruchové (aspoň z doslechu a jedné mé zkušenosti, po cca roce a půl se ntb začal přehřívat a vypínat). Na značku Dell jsem zatím slyšel jen chválu, ale nevím, co je na tom pravdy.

loading...

Acer Aspire V15/17 a E15/17 sú nejhorší notebooky vôbec, takmer každý sa stažuje na:

Plastové saši náchylné na poškodenie
Napájanie (zabudovaná bateria s krátkou životnosťou = pravidelne každý druhý rok servis a výmena baterie) okrem toho sú poruchy aj s napájacím chipom.
Základnú dosku (poruchová)
Prehrievanie
Výpadky wifi
atd atd.

nieja CAD ako CAD,ďalší fakt je domáce hranie sa s CADmi alebo seriozna práca,alebo len nejaké dorábky,prezentácie projektov,všetko zaváži pri výbere,rovnako ako sklbiť požiadavky,aby to vedelo aj jedno,aj druhé aj tretie a dalo sa to súčasne použiť na serioznu robotu a pokial je to skutočne len na domáce hranie sa ,tak tam je to v podstate jedno,tam je na to čas,keď to nebude stíhať podla predstáv,domácemu "kutilovi" v CADe nič neujde,na rozdiel od skutočného pracovníka,ktorý musí dokončiť projekt včas a v nejakej prezentovatelnej kvalite,všetko má pomerne zásadný vplyv na konečný výber stroja....

Pracuji v archicadu, jsem zaměstnaný jako projektant a ještě studuji, takže potřebuji něco, co vydrží a nezklame. Stříhání videí mám jako vedlejší přivýdělek (skoro jako hobby). Ty hry bych oželel, ale když jede dlouho dobu vlakem nebo letadlem, tak se člověk nějak musí odreagovat.
Jak zmiňujete, tak mám časová ultimáta a na kvalitě projektu taky záleží, nemůžu vytvořit nějaký "šmejd".

tak pozri napr. toshiba satelitte Radius sériu,majú v ponuke exempláre s ati fire Pro mobile a nvidia quadro,rovnako aj HP Stream C séria s ati fire pro/stream mobile grafikou,u nich sa dá vôjsť do požadovanej cenovej kategorie a je tam k dispozícii certifikovaná sw/hw podpora pre väčšinu CAD/CAM/CAE softwaru....

...Vím, že se to nemá, ale občas na cestách padne nějaká ta hra...

Proč by se to nemělo (tedy pokud nejedeš autem a při hraní současně neřídíš)? Je to tvůj NB a tvůj čas co propaříš. Je to lepší než kdybys jel ve vagónu kde by kolem tebe seděly děti na školním výletu a koukal se na tvrdé porno:-D

a hraním těch výkonově náročnějších her akorát urychluje dobu, kdy půjde hw ntb do důchodu.

to neni zcela pravda, len polovičná pravda, záleží celkovo jak je hardware a jeho chladenie v notebookoch riešené, napríklad Asus Rogy (napríkald G750) maly dokonale to vyriešené a vydržia klidne aj 5 a viac rokov s tým že permanentne jde grafika takmer na max, kdy tie úplne nejnáročnejší hry na ňom bežia. A aj novšie G751 alebo G752 v pohode vydržia a neprehrievajú sa naopak, videl som notebooky čo sa prehrievali a hardware v nich odchádzal po pár mesiacoch až rokov (max 3 roky ak si mal štastie) a pritom nemali ani dedikovanú grafiku a to nehovorím už o zvyšku hardwaru.