Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové RAMky

Ahoj,
potřeboval bych malinko poradit od Vás odborníků... chci do PC dát větší RAM s 16GB, ale nevím jestli to deska zvládne. Deska je GIGABYTE 970A-DS3P a má 2000 MHZ u RAMek,
RAMky mají 1333 MHZ. Znamená to, že deska v jednom portu snese 2000 MHZ nebo celkově? A čistě teoreticky šlo by k páru 16 GB dát i pár 4 GB?

Všem moc děkuji za radu ;)

No ty 4 GB jak píši na konci mam teď, ale když už investovat do nových RAMek, tak chci mít pojištěno, že za dva roky nebudu muset kupovat nové. Určitě bych koupil dual, ale napadlo mě, jestli by šlo mít dva duály s různými velikostmi (2x8 a 2x2) :)

Deska má seznam podporovaných RAM. (K nalezení na internetu, nebo v manuálu k desce.) Ty fungují. Je tam i napsáno, kolik maximálně se do desky dá dát GB.

Obvykle s kompatibilitou nebývají problémy ani u pamětí, které v seznamu nejsou. Pokud deska podporuje například maximálně 1600MHz, pak se paměti s vyšší frekvancí podtaktují obvykle na těch 1600MHz.
Taky je důležité poznamenat, že všechny paměti budou mít frekvenci nejpomalejší zapojené, tzn. 1x 1333 + 2x 2100 - všechny budou mít 1333.

Jak už zmínil ježek, je vhodné kupovat paměti ve dvojici (prodávají se sady po dvou), protože je pak zaručena kompatibilita a zároveň zvýšena rychlost (Dual Channel).