Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Utopeny telefon,spěchá!

Dobrý den,potřebují radu:( utopil se mi telefon,tedy zatekla mi tam voda, vysusila jsem jej,jenomže mi nešel fotoaparát, byl založený,nechala jsem tedy telefon vyschnout v ryzí asi 5hod. Fotoaparát je již v pořádku ale ted mi prroblikava displej, prosím poraďte mi,opravna je az poslední variantou:(

Dobrý den, predtým než jste vysušily rýží tak kedže píšete "nešel fotoaparát" tak jste ho zapla že? to byla chyba, pravdepodobne neco zosktratovalo, skuste vybrať baterku na cca 3 minuty pak založiť, jestli nepujde tak oprava žial bude nutná, jinak ste ten mobil asi nevysušily precízne a nejaká voda tam mohla zostať. V rýží by to melo být aj 12 a víc hodín, zapínaním takhle skoro ho len mordujete a škodíte mu.

jojo, hlavne voda obsahuje vela minerálov, soli atd, ktoré po vyparení voda nechá na plošáku, když se odstránia tým isopropylalkoholom tak by to ješte mohlo pomoc, ale když už sú v háji kondáky nebo IO tak je to absolutne v prdeli. Hlavne ať to skorej ale nechá fakt riadne dosušiť. "spechá" již v nadpisu nasvedčuje že tazatelka je netrpezlivá a zapína už, ked telefon nieje sušený ani sekundu a je v nej ešte liter vody.

Pět hodin je málo, klidně bych to tam nechal i dva dny. Ideální by bylo pro "domácí" sušení sehnat silicagel, bude schopnější, než rýže. Základní chyba bylo zapínat ten telefon před úplným dosušením, šance s prodlužující se dobou, kdy je mobil zapnutý, klesají (elektrolýza spojů atd.). Možná už je pozdě. Takže okamžitě vypnout, vyndat baterii, sundat všechny kryty, které půjdou a nechat úplně dosušit (třeba těch 24-48 hodin).

No a jde vůbec nějak telefon rozebrat ? Pokud ne,tak se bohužel šance na opětovné zprovoznění silně snižují. Největší zlo je vlastně vyzkratování choulostivých součástek,když baterii nelze vyjmout. Nech founek několik dní ležet a pak uvidíš. Někdy i oprava v servise nepřinese už 100% funkčnost.

???

Mam lenovo p70 baterie neni vyjimaci:((

a ted tvrdíte presný opak? ::):-? mmm, tak ak jde tak ju vybrať můžete, položte ju nekde na suché miesto, a nechajte riadne vysušiť. Aj ked tým že do teraz tam tá baterka bola ste rapídne znížily žancu na "znovuoživenie" takže asi servis bude nutný. No uvidíme.

pravdepodobne to je po Anglicky a nepresne ste si to preložily, vyjmout v tychle situaci ju práve musíte, čím dál tam je, tým víc mobil v háji bude, až bude poškoden tak že to neopraví už nikto,... pravdepodobne je zakázané baterii vyhadzovať (jako do bežného koše),...

Tak bych ji vyndal až po sejmutí krytu, který chrání mainboard a další věci. Don´t Remove Batery , je tam napsáno proto, že baterie má na sobě flexi kabel, kterým je připojen k mainboardu telefonu! A kdyby jsi ji násilím vytrhl, tak flexi kabel přetrhneš a běžíš si pro novou baterii v tom lepším případě!

Zadní kryt nejde uživatelsky odstranit, takže zde ani není pro uživatele přístup k baterii.. I v manuálu je uvedeno, že baterie je nevyměnitelná.

Ovšem pokud do telefonu vnikla tekutina, je stejně záruka ta tam a tak v odstranění krytu a baterie nic nebrání.

Vojta, Lenovo Ambasador